Kurator Nowak nie zamierza wykonać prawomocnego wyroku sądu. ZNP: „To jest >>prawo i sprawiedliwość<< w praktyce”

Jak i kiedy Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty, zamierza wykonać prawomocny wyrok sądu i przeprosić ZNP za obraźliwe słowa, które skierowała pod adresem Związku w maju 2019 roku? W wywiadzie, którego udzieliła właśnie portalowi Wirtualna Polska, pytana o to kuratorka odparła, że … nie zamierza przepraszać. „To jest >>prawo i sprawiedliwość<< w praktyce” – komentuje w mediach społecznościowych ZNP.

Przypomnimy, że chodzi o głośną w mediach wypowiedź Nowak dla portalu wpolityce.pl z 6 maja 2019 r. Nowak pytana o to w poniedziałek w wywiadzie dla portali wp.pl powiedziała, że dzisiaj powtórzyłaby swoje słowa. „Nie daje pani uczniom najlepszego przykładu” – zauważył dziennikarz. „Ma pan rację, przykro mi bardzo”.

„Uwaga, przeczytanie wywiadu grozi wzrostem ciśnienia. Takich głupot dawno nie czytałam” –tak wywiad z Nowak komentowała Urszula Woźniak, wiceprezes ZG ZNP. „Jeśli pomimo wyroku sądu nadal świadomie rozpowszechnia kłamstwa, to może ponowny proces? Pani Kurator słabo przyswaja wiedzę” – dodała.

Przypomnijmy, że Barbara Nowak, od 2016 r. szefowa Kuratorium Oświaty w Krakowie, w ubiegłym roku przegrała proces, który wytoczył jej Związek Nauczycielstwa Polskiego. Poszło o jej ocenę strajku nauczycieli z 2019 r. Powiedziała wówczas, że jest to próba destabilizacji kraju a, jego organizatorzy wzorują się „na totalitarnych systemach takich jak komunizm i faszyzm.” Sugerowała też, że alarmy bombowe, które miały miejsce tuż po strajku mogły mieć z nim związek.Sąd w prawomocnym wyroku zobowiązał Barbarę Nowak do przeproszenia ZNP w mediach społecznościowych i na portalu wPolityce.pl.

Oto treść przeprosin, do publikacji których Barbara Nowak została zobowiązana prawomocnym wyrokiem sądu:

„PRZEPROSINY

Niniejszym oświadczam, że moje twierdzenie, jakoby zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w kwietniu 2019 r. strajk był jednym z elementów konsekwentnie realizowanego planu destabilizacji Państwa Polskiego obejmującego m. in. alarmy bombowe w szkołach jest twierdzeniem nieprawdziwym. Za podanie tej nieprawdziwej i naruszającej dobra osobiste Związku Nauczycielstwa Polskiego informacji Związek ten przepraszam.

Związek Nauczycielstwa Polskiego przepraszam także za moje twierdzenie, jakoby organizujący strajk działacze ZNP wzorowali się na totalitarnych systemach takich jak komunizm i faszyzm.

Barbara Nowak”

(GN)

ZNP apeluje do prezydenta, żeby niezwłocznie powierzył misję tworzenia rządu demokratycznej opozycji

Kurator Nowak nadal nie przeprosiła ZNP. „Piękny przykład dla uczniów, prawda?”