MEiN: Od 27 września wznowienie naboru wniosków na dofinansowanie szkolnych wycieczek

Ministerstwo Edukacji i Nauki wznowiło i przedłużyło nabór wniosków do programu „Poznaj Polskę”. Resort podał, że przeznaczył  dodatkowe 10 mln zł na dofinansowanie wycieczek. Przyjmowanie wniosków rozpoczęło się o północy 27 września 2021 r.

Jak wyjaśnia resort w komunikacie, nabór będzie prowadzony „w trybie ciągłym, aż do wyczerpania dodatkowych środków finansowych. Decyduje data złożenia wniosku o dofinansowanie wycieczki”.

Program „Poznaj Polskę” pozwala szkołom na uzyskanie dofinansowania wyjazdów m.in. do muzeów i miejsc pamięci. Szkoła otrzyma dofinansowanie w wysokości do 80 proc. planowanych kosztów wycieczki, w tym: jednodniowej – do kwoty 5 tys. zł, dwudniowej – do kwoty 10 tys. zł, trzydniowej – do kwoty 15 tys. zł.

Nabór wniosków do programu „Poznaj Polskę” ruszył 6 września br. Pierwsza pula środków w wysokości 15 mln zł, została rozdysponowana. Na liście miejsc, które młodzież szkolna może odwiedzić internauci znaleźli wiele błędów. Sprostowali na przykład, że zamek we Fromborku pomylono z zamkiem w Lidzbarku Warmińskim. Lista była poprawiana.

(JK, GN)

Czarnek stawia na wychowanie patriotyczne. MEiN: 950 wniosków o dofinansowanie wycieczek do miejsc pamięci

6 września rusza nabór wniosków na patriotyczne wycieczki. MEiN podało listę miejsc, internauci wyłapują błędy