MEiN zaprasza do „szkoły przyszłości” i wysyła uczniów w kosmos. Internauci sceptyczni

Kilka dni temu szef MEiN Przemysław Czarnek zapowiedział, że w perspektywie 2-3 lat prace może stracić nawet 100 tys. nauczycieli. Tymczasem jego resort ruszył właśnie z kampanią „Szkoła przyszłości już dziś”, w której pokazuje, jakie znaczenie dla rozwoju ucznia ma nowoczesna edukacja. Sądząc po komentarzach w sieci internauci niezbyt przychylnie przyjęli nową akcję resortu. „Szkoła przyszłości to nie gadżety tylko nauczyciele” – piszą.

MEiN opublikowało 30-sekundowy film, w którym pokazuje, jakie znaczenie dla rozwoju ucznia ma nowoczesna edukacja. Przedstawia on historię ucznia, która ma swój początek już na wczesnym etapie edukacji, a kończy się spełnieniem marzeń o byciu kosmonautą.

– Wszystko, o czym marzysz, zależy wyłącznie od Ciebie – mówi kilkuletni narrator filmu, po czym dodaje: – Ale pierwsze samodzielne kroki w przyszłość stawiasz w szkole – podkreślając w ten sposób, że edukacja wspiera realizowanie własnych pasji i rozwijanie talentów. Resort opublikował też w mediach społecznościowych specjalne grafiki i chwali się też realizowanymi przez siebie programami.

Ankieta Głosu. Zapraszamy do głosowania!

Co będzie największym wyzwaniem dla oświaty w 2023 roku?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

„Dzięki podejmowanym działaniom i realizowanym programom Ministra Edukacji i Nauki, które zapewniają nowoczesne pomoce dydaktyczne i odpowiednie wsparcie, młodzi ludzie mogą rozwijać swoje zainteresowania, osiągać sukcesy i spełniać marzenia” – przekonuje MEiN na Facebooku.

W informacji na temat akcji MEiN wskazuje, że przyszłość młodego człowieka zaczyna się w szkole, która umożliwia jego całościowy rozwój: wyposaża w kompetencje przyszłości, kładzie nacisk na znajomość tradycji i historii, oferuje pomoc psychologiczno-pedagogiczną i dba o zdrowie fizyczne, jednocześnie wskazuje na realizowane przez resort programy, takiej ten rozwój wspierają, takie jak: Laboratoria Przyszłości, Poznaj Polskę, WF z AWF czy małe centra nauki SOWA.

Co o kampanii MEiN sądzą internauci? Oto niektóre komentarze z mediów społecznościowych resortu.

>> „Kochani Ministrowie, szkoła przyszłości to nie gadżety, to nie propaganda, tylko nauczyciele: wykwalifikowani, kompetentni i moralni z poczuciem misji oraz odpowiedzialności za kraj i przyszłe pokolenia. Z serca odpowiedzialności za kraj i przyszłe pokolenia zamiast pragnienia kariery deputowanego w Parlamencie Europejskim Panu ministrowi i jego współpracownikom życzę. PS Skarbem są ludzie a nie pieniądze”

>> „Szkoła przyszłości – zarobki Pani woźnej zrównują się z nauczycielskimi. To nowe możliwości rozwoju, jakie oferuje uczniom współczesna edukacja”.

>>„Szkoła przyszłości, gdzie są przeładowane klasy, a nauczyciele odchodzą z zawodu bo nie godzą się zarabiać poniżej minimalnego wynagrodzenia. Same sukcesy macie? Szkoda tylko, że nikt ich nie widzi”.

(GN)

Czarnek straszy nauczycieli niżem demograficznym i zapowiada zwolnienia w szkołach. „W perspektywie 2-3 lat”

Czarnek straszy zwolnieniami nauczycieli. Środowisko oświatowe komentuje. “Władza walczy z problemami, które tworzy”