MEN: Rodzice nie będą musieli odbierać za uczniów legitymacji oraz świadectwa

Będzie nowelizacja kontrowersyjnego rozporządzenia ws. świadectw i druków szkolnych tak, by niepełnoletni uczeń mógł sam odebrać legitymację szkolną i świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. – Jesteśmy w trakcie zmian przepisów –zapowiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Zgodnie z obowiązującym od 6 września tego roku znowelizowanym rozporządzeniem MEN w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych uczeń do 18 roku życia nie może sam odebrać i pokwitować żadnego z wymienionych w nim dokumentów, zrobić to może tylko jego rodzic lub opiekun prawny.

MEN to naprawdę ma niezłe poczucie humoru. Wy też słyszeliście o tym przepisie, który wydało ostatnio ministerstwo? Otóż…

Opublikowany przez Belferka w wielkim mieście Czwartek, 12 września 2019

Dyrektorzy szkół oraz rodzice nie kryli zdumienia, bo to kolejny absurd z którym spotkali się na początku nowego roku szkolnego. Wcześniej, zapis rozporządzenia, mówiący o warunkach i sposobie wydawania wszelkich dokumentów szkolnych takich jak np. świadectwo czy legitymacja, traktował jedynie o podpisie „ucznia lub absolwenta”.

Po fali krytyki jaka spadła na MEN minister Piontkowski zapowiedział wycofanie się z nowych przepisów.

(JK, GN)

ZNP pokazuje absurdy reformy edukacji. “Państwa z rządu zapraszamy do szkół”