Minister Dworczyk z pozytywnym testem na koronawirusa, minister Niedzielski w samoizolacji

Szef kancelarii premiera i pełnomocnik ds. szczepień Michał Dworczyk poinformował, że otrzymał pozytywny test na obecność COVID-19. Jak zapewnił, w najbliższym czasie będzie pracował w trybie zdalnym. Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał na antenie TVP Info, że poddał się samoizolacji, gdyż miał kontakt z szefem KPRM. Premier Morawiecki pracuje normalnie.

„W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność COVID-19 w najbliższym czasie będę pracował w trybie zdalnym. Przestrzegajmy zasad sanitarnych i szczepmy się!” – napisał na Twitterze szef KPRM.

Życzenia powrotu do zdrowia złożył Dworczykowi m.in prezes ZNP Sławomir Broniarz, który także przeszedł niedawno COVID-19.

„W związku ze stosowaniem w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wszelkich zasad bezpieczeństwa nie zaistniały przesłanki objęcia kwarantanną premiera Mateusza Morawieckiego” – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Z kolei Adam Niedzielski, który w piątek uczestniczył wraz z Dworczykiem w konferencji prasowej, o swoje zdrowie pytany był w „Gościu Wiadomości” TVP. – Z moim zdrowiem wszystko w porządku, natomiast rzeczywiście, jak tylko dowiedziałem się o tym, że pan minister Dworczyk ma pozytywny wynik testu, nie czekając na nic, zabrałem się szybko do domu i żeby nie narażać współpracowników na ewentualne konsekwencje zakażenia po prostu dokonałem pewnej samoizolacji – wyjaśnił minister. Jak zaznaczył, teraz czeka na informacje i dalsze decyzje ze strony sanepidu.

Szef resortu zdrowia zwrócił się przy tej okazji z apelem, aby każdy w reakcji na informację o tym, że ktoś bliski z otoczenia jest zakażony, również poddał się samoizolacji i czekał na decyzje sanepidu. To sanepid, jaka wskazał, przeanalizuje, jakie były warunki tego kontaktu.

Adam Niedzielski ogłosił kilka dni temu że w Polsce mamy już trzecią falę koronawirusa. Jej apogeum ma nastąpić na przełomie marca i kwietnia.

(JK, GN)

Nauczyciele przetestowani. Duży odsetek zakażonych w przedszkolu

Niedzielski: Apogeum trzeciej fali pandemii na przełomie marca i kwietnia. Jeśli starsze klasy wrócą do szkół, to nie na początku marca