Minister Piontkowski spotkał się z przedstawicielami oświatowej „Solidarności”, w piątek porozmawia z ZNP

W Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie doszło w czwartek do spotkania ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego z przedstawicielami Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”. To pierwsze z zapowiedzianych przez ministra spotkań ze związkami zawodowymi.

Przypomnijmy, że kilka dni temu Ryszard Proksa obronił fotel przewodniczącego oświatowej „Solidarności”. Podczas walnego zebrania członków sekcji oświaty za jego odwołaniem oddano 51 głosów, przeciwko – 55. Wrzenie w oświatowej „S” trwa od kilku miesięcy. Powodem jest stosunek kierownictwa związku do akcji protestacyjnej nauczycieli z udziałem ZNP oraz WZZ „Solidarność – Oświata” (związek zrzeszony w FZZ). Pisaliśmy o tym tutaj.

Proksa zostaje na stanowisku szefa oświatowej „Solidarności”. Zdecydowało kilka głosów

Na piątek zaplanowane są rozmowy Piontkowskiego z przedstawicielami Związku Nauczycielstwa Polskiego, a następnie z przedstawicielami Forum Związków Zawodowych.

Piontkowski pytany, dlaczego z każdym ze związków spotyka się osobno odpowiedział, że każdy ze związków ma nieco inne postulaty, co – jak zauważył – pokazały dotychczasowe negocjacje. „Chciałbym się spotkać z każdym ze związków. A potem, jeśli się uda, ustalić wspólne tematy. Nie widzę przeszkód, byśmy spotkali się w takiej formule, kiedy wszystkie związki razem przyjdą na negocjacje” – zaznaczył.

O tym, czego po piątkowym spotkaniu spodziewa się prezes ZG ZNP Sławomir Broniarz pisaliśmy tutaj.

W czwartek i piątek minister Piontkowski spotka się ze związkami zawodowymi

(JK, GN)

Fot: MEN/Twitter