Minister Piontkowski wziął udział w pielgrzymce nauczycieli na Jasną Górę

Zakończyła się 83. pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Wzięło w niej udział 200 osób. Wśród pątników znalazł się – podobnie jak w ubiegłym roku – szef MEN Dariusz Piontkowski.

Jak czytamy w komunikacie biura prasowego sanktuarium “na Jasną Górę przyjechały jedynie delegacje nauczycieli z poszczególnych diecezji, z przedstawicielami Kuratorium Oświaty, oraz duszpasterzami, w sumie ok. 200 osób”.

– Myślę, że wszyscy i nauczyciele, uczniowie i rodzicie chcieliby, aby była możliwość powrotu do tradycyjnych, stacjonarnych zajęć w szkołach. Będziemy chcieli do tego doprowadzić. Jeżeli epidemia nie będzie wzrastała, będzie na podobnym poziomie, bądź mniejszym niż w tej chwili, to wrócimy do stacjonarnych zajęć od września przyszłego roku szkolnego – mówił do zgromadzonych szef MEN

Hasłem pielgrzymki były słowa: „Świadkowie Prawdy”,  nawiązujące do stulecia urodzin św. Jana Pawła II i oczekiwania na beatyfikację ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Centralnej mszy świętej dla uczestników 83.

Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców w Kaplicy Matki Bożej przewodniczył w czwartek delegat Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Nauczycieli ks. bp Piotr Turzyński.

– Bardzo piękne były głosy też kilku nauczycieli, którzy mówili, że przeżyli różne rzeczy w szkole, ale szkoła bez uczniów to jest dramat. Czyli proszę zobaczyć, że nauczyciele tęsknią za uczniami, to jest piękna rzecz, ze szkoła jest dla uczniów i bez nich jest pusto – powiedział m.in. ks. bp Piotr Turzyński.

(JK, GN)

Minister Piontkowski modlił się na Jasnej Górze. Wziął udział w pielgrzymce nauczycieli