Mirosław Kozik apeluje do prezydenta o weto do lex Czarnek 2.0. „Opowiedz się po dobrej stronie edukacji” (wideo)

„Prezydencie ! Bądź odważny ! Bądź konsekwentny, autonomiczny i opowiedz się po dobrej stronie EDUKACJI – dokonaj weta azbestowej ustawy „Lex Czarnek 2.0” !!! –apeluje na filmiku zamieszczonym w sieci Mirosław Kozik, nauczyciel chemii z Pszczyny i przewodniczący Klubu Młodego Nauczyciela Okręgu Śląskiego ZNP.

„Żądamy „Szkoły naszych marzeń” !!! Żądamy prezydenckiego weta „Lex Czarnek 2.0”  – podkreśla Kozik na filmiku opublikowanym na Facebooku. Apel nauczyciela znajduje się tutaj.

Dodajmy, że pod petycją do prezydenta Dudy o zawetowanie lex Czarnek 2.0 Kozik zebrał już ponad 12 tys. podpisów. Podpisy można składać tutaj

Warto też przypomnieć, że pod pierwszą petycją ws. zawetowania lex Czarnek, która została złożona w Kancelarii Prezydenta 23 lutego 2022 r. nauczyciel zebrał 6,5 tys. podpisów.

Nauczyciel z Pszczyny złożył petycję do prezydenta o zawetowanie Lex Czarnek. Zebrał pod nią ponad 6,5 tys. podpisów

W najbliższym numerze Głosu Nauczycielskiego (nr 49-50), który ukaże się w tym tygodniu polecamy wywiad z Mirosławem Kozikiem.

(JK, GN)

Apel ZNP do Prezydenta o weto. “Ustawa lex Czarnek 2.0 jest szkodliwa i doprowadzi do zmiany polskiego systemu oświaty”

Sejm ostatecznie przyjął lex Czarnek. Do zablokowania ustawy zabrakło zaledwie 2 głosów…

Mirosław Kozik walczy z lex Czarnek 2.0. Swoją petycję ws. odrzucenia ustawy wręczył w czwartek minister pracy Marlenie Maląg