Muzeum POLIN zaprasza nauczycieli na szkolenie edukacyjne w USA na temat Holokaustu

Ambasada USA oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapraszają nauczycieli do udziału w rekrutacji na szkolenie w Stanach Zjednoczonych poświęcone edukacji nt. Zagłady.

Do 26 lutego Muzeum POLIN przyjmuje zgłoszenia nauczycieli. Szkolenia trwają 5 dni i odbywają się w okresie wakacyjnym. Seminarium jest okazją do zapoznania się z metodami nauczania o Zagładzie oraz wymiany doświadczeń z nauczycielami z USA, a także wzbogacenia wiedzy na temat kultury judaistycznej, historii i przeciwdziałania antysemityzmowi.

Co roku w programie uczestniczy kilka osób z Polski. Wymagana jest płynna znajomość języka angielskiego. Kwestionariusz oraz zasady rekrutacji znajdują się tutaj.

Dokładne daty szkoleń zostaną podane w późniejszym terminie. Szkolenia zwykle trwają 5 dni i odbywają się pod koniec czerwca, w pierwszej połowie lipca lub w połowie sierpnia. W szkoleniu mogą uczestniczyć nauczycielki i nauczyciele szkół podstawowych (klasy 4-8), ponadpodstawowych oraz szkół dla dorosłych, którzy podczas lekcji, spotkań oraz dodatkowych zajęć poruszają tematy związane z Zagładą.

Muzeum i organizatorzy pokrywają koszty udziału w programie (przelot, zakwaterowanie, wyżywienie).

(JK, GN)

Fot: Muzeum Polin

Nauczyciele w „fabryce śmierci”. ZNP zaprosił ponad 60 pedagogów z całego świata do odwiedzenia Muzeum Auschwitz

Rozpoczęła się międzynarodowa konferencja ZNP. „Jak nauczać o Holokauście i walczyć z rasizmem i ksenofobią”