Na próbnej maturze 2021 egzamin z matematyki. Zdający mają m.in policzyć cenę maseczek przed podwyżką

W czwartek w szkołach odbywają się kolejne próbne matury – rano z matematyki, a po południu z historii muzyki oraz filozofii. 

Arkusze egzaminacyjne pojawiły się już na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, by umożliwić ich rozwiązanie uczniom, którzy nie mogą pojawić się w szkołach. 

 – 45 punktów zamiast 50 punktów do zdobycia, trochę więcej zadań zamkniętych, trochę więcej zadań otwartych – poinformował dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

Zdający muszą m.in. policzyć cenę maseczek przed podwyżką. Zadanie 3 brzmi: „Medyczna maseczka ochronna wielokrotnego użytku z wymiennymi filtrami wskutek podwyżki zdrożała o 40% i kosztuje obecnie 106,40 zł. Cena maseczki przed podwyżką była równa A. 63,84 zł, B. 65,40 zł, C. 76,00 zł, D. 66,40 zł”

Jest też zadanie z wykresem funkcji. Kilka pytań zamkniętych dotyczy ciągów. Jest też funkcja kwadratowa. Nie ma za za to ostrosłupów.

Na przeprowadzenie próbnych egzaminów maturalnych zdecydowało się ponad 50 proc. szkół. Udział szkół w próbnych egzaminach jest dobrowolny. Próbne matury 2021 potrwają do 16 marca 2021 roku. Pierwszy tradycyjnie był język polski na poziomie podstawowym.  Jutro egzamin próbny z języka obcego. 

(JK, GN)

Co druga szkoła przeprowadziła próbną maturę

“Pan Tadeusz”, Żeromski i Leśmian. Wystartowały próbne matury 2021