Nagroda im. Ireny Sendlerowej “Za naprawianie świata”. Zgłoszenia będą przyjmowane do 24 października

Do 24 października nauczycielki i nauczyciele mogą przesyłać zgłoszenia do tegorocznej, jubileuszowej 15-tej edycji Nagrody im. Ireny Sendlerowej “Za naprawianie świata”. Centrum Edukacji Obywatelskiej poinformowało o przedłużeniu terminu nadsyłania zgłoszeń.

„Drogie Nauczycielki, Drodzy Nauczyciele, wiemy, że początek roku to niełatwy czas dla Was, w dodatku, macie za sobą trudny rok spowodowany pandemią i mierzycie się na co dzień z wieloma wyzwaniami. Biorąc to wszystko pod uwagę, jak i głosy, które do nas docierają, postanowiliśmy przedłużyć możliwość przesyłania zgłoszeń do tegorocznej, jubileuszowej 15-tej edycji Nagrody im. Ireny Sendlerowej “Za naprawianie świata” do 24 października” – podaje CEO.

Uroczystość wręczenia Nagrody odbędzie się w dniach 10-12 grudnia w Sejnach/Krasnogrudzie.

Celem nagrody jest upamiętnienie Ireny Sendlerowej – działaczki społecznej, Sprawiedliwej wśród Narodów Świata, która w czasie II wojny światowej uratowała ponad dwa tysiące żydowskich dzieci. Przyznający nagrodę chcę wspierać nauczycieli, którzy w swojej pracy z uczniami oraz członkami lokalnych społeczności kierują się wartościami bliskimi Irenie Sendlerowej: tolerancją, szacunkiem wobec odmienności, odpowiedzialnością za innych i odwagą.

Nagroda ustanowiona została przez Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu” w Polsce w 2006 roku, a pierwsi jej laureaci – Robert Szuchta oraz Norman Conard z USA – zostali wybrani osobiście przez Sendlerową.

(JK, GN)

Fot: Centrum Edukacji Obywatelskiej

Ruszył nabór do XIV edycji Nagrody im. Sendlerowej “Za naprawianie świata”

Agnieszka Jankowiak-Maik laureatką Nagrody im. Ireny Sendlerowej