Nasz patronat. 30 marca webinar „Kobiety w czasie II wojny światowej na lekcji historii”, który poprowadzi A. Jankowiak-Maik

W środę 30 marca odbędzie się webinar „Kobiety w czasie II wojny światowej na lekcji historii”, który poprowadzi Agnieszka Jankowiak-Maik, czyli Babka od histy. Webinar odbędzie się w ramach konkursu Śladami bohaterów Armii Krajowej. Głos Nauczycielski jest jednym z patronów medialnych konkursu.

„W czasie webinaru porozmawiamy o kobiecych doświadczeniach II wojny światowej, zbrojnym i cywilnym ruchu oporu, źródłach do badań wojennych historii, poznamy kilka sylwetek wojennych bohaterek” – czytamy m.in. w opisie wydarzenia na Facebooku.  Aby wziąć udział w webinarze należy wypełnić formularz na stronie sladamibohaterow.pl w zakładce „Zgłoś się”.

Przypomnijmy, że w związku z przypadającą w 2022 roku 80. rocznicą powstania Armii Krajowej, Fundacja PGE razem z Fundacją na rzecz Wielkich Historii ogłosiły konkurs „Śladami bohaterów Armii Krajowej”. Jego celem jest zainteresowanie młodzieży historią poprzez wykorzystanie nowoczesnych środków komunikacji.

– Historia to ważny temat także dla osób młodych. Chcemy, by nas łączyła. Dlatego, próbując dotrzeć do kolejnych generacji, wybieramy naturalny dla nich język oraz narzędzia. Chcemy, aby weszli oni w rolę badaczy historii i sami odnaleźli ślady bohaterów w ich lokalnej przestrzeni. Mogą to być osoby, zapiski, miejsca, które łączą się z historią Państwa Podziemnego. Nie muszą dotyczyć tylko walki zbrojnej, ale również działalności cywilnej,   np. tajnego nauczania. Jesteśmy bardzo ciekawi efektów badań uczestników konkursu. Cieszymy się, że to właśnie młodzi ludzie odkryją dawne historie na nowo z wykorzystaniem bliskich im technologii – mówi Maciej Piwowarczuk, prezes Fundacji na rzecz Wielkich Historii.

Konkurs skierowany jest do młodzieży z klas 4 – 8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych w całej Polsce. Więcej informacji dot. konkursu dostępnych jest na stronie – https://sladamibohaterow.pl/.

(GN)

Fot: Facebook

Nasz patronat. Fundacja na rzecz Wielkich Historii ruszyła z konkursem „Śladami Bohaterów Armii Krajowej”