Patronat Głosu. Digital Youth Forum 2021 już za nami

Tegoroczne Digital Youth Forum poświęcone było edukacji w zakresie bezpiecznego, kreatywnego i pozytywnego korzystania z internetu i nowych technologii. Wydarzenie skierowane było do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i klas 1-3 szkół ponadpodstawowych. Impreza odbyła się już szósty raz, a drugi raz w pełni online.

Wśród prelegentów DYF znaleźli się m.in. Michał Rogalski – 19-latek, który stworzył największą publicznie dostępną bazę danych dotyczących pandemii COVID-19; Hanna Sywula prowadząca na YouTube kanał Hania Es, a także autorka książki „W głowie się poprzewracało”, która radzi młodym ludziom jak skutecznie dbać o dobrostan psychiczny, czy Janek Gawroński, piętnastolatek w spektrum autyzmu, społecznik, działacz Fundacji Autism Team oraz organizator Klubu Świadomej Młodzieży, który zrzesza dzieci i młodzież w spektrum autyzmu.

Forum organizowane jest od 5 lat i spotyka się co roku z bardzo dobrym odbiorem ze strony młodzieży. Dzięki wysłuchaniu dorosłych ekspertów i rówieśników, którzy kreatywnie wykorzystują internet uczniowie mają możliwość inspiracji i zdobycia konkretnej wiedzy. Gdy w 2020 roku impreza po raz pierwszy odbyła się w formule online jednocześnie oglądało ją 20 tys.  uczniów! Więcej informacji o tegorocznej edycji DYF można znaleźć tutaj.

(GN)

Fot: screen

Nasz patronat. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zaprasza do udziału w Digital Youth Forum 2021 – już 10 czerwca

Nasz patronat. 10 czerwca odbędzie się szósta edycja Digital Youth Forum Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę