Nasz patronat: W piątek odbywa się ogólnopolska konferencja „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”

Czym jest Pierwsza Pomoc Psychologiczna? „Higiena cyfrowa” – co to właściwie znaczy i dlaczego jest tak istotna? Pierwszy rok z bezpłatnym programem profilaktycznym „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” w polskich szkołach – na czym polega oraz jakie są wyniki przeprowadzonej ewaluacji? – na te i inne podobne pytania odpowiedzą organizatorzy i uczestnicy ogólnopolskiej konferencji „Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”, która odbywa się w piątek w Warszawie. W konferencji można uczestniczyć także online.

 

 

Konferencja adresowana jest do dyrektorów, nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych, przedstawicieli kuratoriów i ministerstw, organizacji pozarządowych i uczelni wyższych. W programie m.in. dyskusje na temat przyszłości profilaktyki, roli edukacji i kreowania polityki państwa przyjaznej zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży. Wydarzenie organizuje Fundacja UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej.

W panelach dyskusyjnych wezmą udział m.in.: Janusz Schwertner, Krzysztof Skórzyński, Izabela Ziętka, Iwona Zabielska-Stadnik, Zuzanna Lewandowska, Marta Skierkowska, Agnieszka Pilch, Aleksandra Rodzewicz, Justyna Żukowska-Gołębiewska, dr Konrad Ciesiołkiewicz, dr Tomasz Gajderowicz, a także przedstawicielki młodych – panelistki z XIII Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie: Anna Smyczyńska i Julia Pluta.

Młode Głowy to ogólnopolski projekt edukacyjny dotyczący zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi. Jest inicjatywą Fundacji UNAWEZA założonej przez Martynę Wojciechowską, dziennikarkę i podróżniczkę.

Jednym z działań przeprowadzonych w ramach projektu jest pilotażowy program profilaktyczny „Godzina dla Młodych Głów”, który jest odpowiedzią na rosnący kryzys psychiczny wśród młodych osób i zapotrzebowanie osób uczniowskich, rodziców oraz nauczycieli i nauczycielek na otwartą rozmowę o zdrowiu psychicznym.

Więcej informacji oraz program konferencji można znaleźć tutaj

 (GN)

NASZ PATRONAT. Trwają zapisy na bezpłatną konferencję „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”

Raport z badania dotyczącego stanu psychicznego dzieci i młodzieży. „Co trzecie dziecko w Polsce nie ma chęci do życia”