Nauczyciel Roku 2021. W tym roku towarzyszy nam Konkurs Nauczyciel Jutr@!

W tym roku Nauczycielowi Roku towarzyszy Konkurs Nauczyciel Jutr@ organizowany wspólnie z Fundacją Orange. Inspiracją dla nowego Konkursu była edukacja zdalna!

Jury Konkursu Nauczyciel Jutr@ wybierze laureatów, którzy w swojej pracy wyróżniają się:
>> otwartą postawą na prowadzenie zajęć z uczniami w oparciu o nowoczesne, angażujące metody nauczania, zgodne z potrzebami młodych ludzi wychowywanych w świecie cyfrowym;
>> dążeniem do podnoszenia swoich kompetencji, w tym kompetencji cyfrowych;
>> wykorzystaniem przy tym nowych technologii lub e-zasobów edukacyjnych, aby prowadzić bardziej nowoczesne, ciekawe i angażujące lekcje dla uczniów i uczennic.

– Kiedy w 2020 r. lockdown zmienił nasze plany, zapowiedzieliśmy, że Konkurs Nauczyciel Roku wróci. I wracamy! A Konkursowi Nauczyciel Roku 2021 towarzyszy Konkurs Nauczyciel Jutr@, organizowany wspólnie z Fundacją Orange. Chcemy docenić zaangażowanie nauczycielek i nauczycieli w pracę z dziećmi i młodzieżą w okresie pandemii. Polscy nauczyciele zbudowali od podstaw system edukacji online. Udowodnili, że są otwarci na nowoczesne metody nauczania i na potrzeby uczniów. Pokazali, że rozwijają swoje kompetencje cyfrowe i potrafią z sukcesem wykorzystać w swojej pracy nowe technologie oraz e-zasoby edukacyjnych – mówi Jakub Rzekanowski, redaktor naczelny Głosu Nauczycielskiego.

Więcej na temat Konkursu Nauczyciel Jutr@TUTAJ

Na zdjęciu: Gala Nauczyciel Roku 2019 (zdjęcie archiwalne). Fot. Rajmund Nafalski

Nauczyciel Roku, czyli Najlepsi z Najlepszych! Nasz KONKURS wraca! Ogłaszamy kolejną edycję!