Nauczyciel Jutr@ – rusza nowy konkurs towarzyszący Nauczycielowi Roku 2021!

Inspiracją dla nowego Konkursu Nauczyciel Jutr@, który towarzyszy dobrze znanemu Nauczycielowi Roku, była oczywiście edukacja zdalna. Z raportu o statusie i rolach nauczyciela w Polsce, którego premierę Fundacja Orange zaplanowała na czerwiec wynika, że 62 proc. nauczycieli i nauczycielek uważa, że pandemia negatywnie wpłynęła na sytuację i prestiż ich pracy. Tym bardziej warto docenić ich właśnie teraz.

Do Konkursu zgłosić się mogą czynni zawodowo nauczyciele i nauczycielki ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych, oraz placówek oświatowych.  Co ważne, podobnie jak w Konkursie Nauczyciel Roku zgłoszenia mogą dokonać także innymi inni nauczyciele, dyrektorzy szkół lub placówek oświatowych, rodzice uczniów czy uczniowie. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie nauczycieljutra.glos.pl  lub wydrukować go i przesłać wraz z załącznikami pocztą  na adres: Głos Nauczycielski, ul. J. Smulikowskiego 6/8, 00-389 Warszawa, z dopiskiem “Nauczyciel Jutr@” (uwaga, w przypadku zgłoszeń wysyłanych pocztą liczy się data stempla pocztowego).

Jury Konkursu spośród nadesłanych do 10 września 2021 roku zgłoszeń wybierze laureatów, którzy w swojej pracy wyróżniają się:
– otwartą postawą na prowadzenie zajęć z uczniami w oparciu o nowoczesne, angażujące metody nauczania, zgodne z potrzebami młodych ludzi wychowywanych w świecie cyfrowym;
– dążeniem do podnoszenia swoich kompetencji, w tym kompetencji cyfrowych;
– wykorzystaniem przy tym nowych technologii lub e-zasobów edukacyjnych, aby prowadzić bardziej nowoczesne, ciekawe i angażujące lekcje dla uczniów i uczennic.

Finał Konkursu Nauczyciel Jutr@ i Nauczyciel Roku zaplanowany jest na 12 października 2021 roku na Zamku Królewskim w Warszawie.

>> Regulamin Konkursu po zmianach z 23.07.2021 – TUTAJ (plik do pobrania)

>> Formularz zgłoszeniowy do wypełnienia online – TUTAJ

>> Formularz zgłoszeniowy do wydrukowaniaTUTAJ  (plik do pobrania)

Kontakt:

Pytania i problemy techniczne związane z formularzem zgłoszeniowym: pomoc_nauczycieljutra@glos.pl

Pytania dotyczące Konkursu: nauczycieljutra@glos.pl

 

Jakub Rzekanowski, redaktor naczelny Głos Nauczycielskiego o Konkursie Nauczyciel Jutr@:

– W nauczycielach jest moc. W edukacji jest przyszłość. To, kim jesteśmy, zawdzięczamy w dużej mierze naszym nauczycielkom i nauczycielom. Dziś nauka trwa przez całe życie, ale – jak wiemy – zawsze wszystko zaczyna się od dobrego nauczyciela. To przecież nauczycielki i nauczyciele uczą nas jak się uczyć. Głos Nauczycielski od prawie 20 lat organizuje Konkurs Nauczyciel Roku. Chcemy w ten sposób pokreślić, że zawód nauczyciela to najpiękniejszy i najważniejszy zawód świata, chociaż trudny i wymagający niezwykłej siły, odporności, pasji. W tym roku chcemy powiedzieć jeszcze więcej: to jest zawód przyszłości, zawód ważny dla przyszłości. Bo przyszłość zaczyna się tu i teraz.

Kiedy w 2020 r. lockdown zmienił nasze plany, zapowiedzieliśmy, że Konkurs Nauczyciel Roku wróci. I wracamy! A Konkursowi Nauczyciel Roku 2021 towarzyszy Konkurs Nauczyciel Jutr@, organizowany wspólnie z Fundacją Orange. Chcemy docenić zaangażowanie nauczycielek i nauczycieli w pracę z dziećmi i młodzieżą w okresie pandemii. Polscy nauczyciele zbudowali od podstaw system edukacji online. Udowodnili, że są otwarci na nowoczesne metody nauczania i na potrzeby uczniów. Pokazali, że rozwijają swoje kompetencje cyfrowe i potrafią z sukcesem wykorzystać w swojej pracy nowe technologie oraz e-zasoby edukacyjnych. Trzeba o tym mówić!

Warto wziąć udział w naszych Konkursach! Cieszę się, że jesteśmy razem!

 

>> Więcej o konkursie Nauczyciel Roku 2021 – www.glos.pl/nauczycielroku

 

ORGANIZATOR:

 

WSPÓŁORGANIZATOR:


O Fundacji Orange
Fundacja Orange jest organizacją pożytku publicznego. Już od 16 lat dba o rozwój dzieci i młodzieży
w cyfrowym świecie. Z fundacją uczą się zasad bezpiecznego internetu, podstaw programowania, robotyki i druku 3D. To kompetencje, które zapewnią im lepszy start w przyszłość. Fundacja Orange szkoli także nauczycieli (jest m.in. liderem projektu Lekcja: Enter, realizowanego ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa) i opracowuje materiały poradnikowe dla rodziców. Inicjatywy Fundacji Orange są oparte na wynikach badań i konsultacjach z ekspertami.