Nauczyciel Jutr@ –
2. edycja konkursu towarzyszącego
Nauczycielowi Roku!

 

 

Fundacja Orange i Głos Nauczycielski uhonorują nauczycielkę lub nauczyciela, który będąc świadomym wyzwań edukacji XXI wieku, rozwija swoje kompetencje, także te cyfrowe, jest otwarty na potrzeby uczniów i korzysta z ich wiedzy i doświadczenia. Konkurs towarzyszy inicjatywie Nauczyciel Roku organizowanej od 20 lat przez Głos Nauczycielski. Zgłoszenia do obu przedsięwzięć przyjmowane są do 9 września 2022.

Do Konkursu zgłosić się mogą czynni zawodowo nauczyciele i nauczycielki ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówek oświatowych.  Co ważne, podobnie jak w Konkursie Nauczyciel Roku zgłoszenia mogą dokonać także innymi inni nauczyciele, dyrektorzy szkół lub placówek oświatowych, rodzice uczniów czy uczniowie. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www. glos.pl/nauczycieljutra

Jury Konkursu spośród nadesłanych do 9 września 2022 roku zgłoszeń wybierze 10 Finalistów, którzy w swojej pracy wyróżniają się:
– otwartą postawą na prowadzenie zajęć z uczniami w oparciu o nowoczesne, angażujące metody nauczania, zgodne z potrzebami młodych ludzi wychowywanych w świecie cyfrowym;
– dążeniem do podnoszenia swoich kompetencji, w tym kompetencji cyfrowych;
– wykorzystaniem przy tym nowych technologii lub e-zasobów edukacyjnych, aby prowadzić bardziej nowoczesne, ciekawe i angażujące lekcje dla uczniów i uczennic.
Nauczyciel Jutr@ zostanie wyłoniony z grona Finalistów.

 

Tytuł Nauczyciela Jutr@ w 2021 roku otrzymała
Joanna Mikusek-Przystajko, nauczycielka etyki w Społecznym Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kudowie-Zdroju. – Wcześniej nie miałam kontaktu ani z robotami, ani z programowaniem. Niespecjalnie interesowałam się nowymi technologiami, a nawet byłam wobec nich dość nieufna, uznając, że dzieci mają za dużo kontaktu z nimi w pozaszkolnym życiu. Pewien wpływ miało zapewne to, że pracuję też w Ośrodku Terapii Uzależnień m.in. z młodzieżą uzależnioną od monitorów. Ale skoro uczniowie tak bardzo chcieli wziąć udział w #SuperKoderach, wybór był prosty.
Prowadziłam te zajęcia ze swoją, obecnie ósmą, klasą, w której mam dwie godziny lekcji wychowawczych tygodniowo, ze względu na to, że jako pedagożka szkolna widywałam moje dzieci rzadziej niż nauczyciele innych przedmiotów. Notabene, to uczniowie z mojej klasy kilka lat temu zapytani, co chcieliby dostać za wygraną szkolnego konkursu, poprosili o jeszcze jedną godzinę wychowawczą. A skoro przekonałam się, że kodowanie urozmaica zajęcia, stało się oczywiste, że spróbuję wykorzystać roboty na etyce – mówi zwyciężczyni ubiegłoroczne edycji Konkursu.
Pedagożka zyskała uznanie jury , bo jako etyczka i humanistka postanowiła podążać za potrzebami swoich uczniów i zaczęła odważnie rozwijać swoje kompetencje cyfrowe. Dzięki temu, realizowała ciekawsze zajęcia dla młodych – a właściwie wspólnie z nimi

Finał Konkursów Nauczyciel Jutr@ i Nauczyciel Roku 2022 zaplanowany jest na 11 października 2022 roku na Zamku Królewskim w Warszawie.
Więcej o konkursie Nauczyciel Roku 2022 www.glos.pl/nauczycielroku

 

>> Regulamin Konkursu Nauczyciel Jutr@ – TUTAJ (plik do pobrania – tutaj)

>> Załączniki do Regulaminu Konkursu Nauczyciel Jutr@ – TUTAJ (plik do pobrania – tutaj)

>> Formularz zgłoszeniowy do wypełnienia online – TUTAJ

 

Kontakt:

Pytania i problemy techniczne związane z formularzem zgłoszeniowym: pomoc_nauczycieljutra@glos.pl

Pytania dotyczące Konkursu: nauczycieljutra@glos.pl

 

 

 

ORGANIZATOR:

 

WSPÓŁORGANIZATOR:


O Fundacji Orange
Fundacja Orange zajmuje się cyfrową edukacją dzieci i młodzieży, wspiera także nauczycieli i nauczycielki w zdobywaniu nowoczesnych kompetencji. Jest m.in. liderem projektu Lekcja:Enter, w ramach którego już ponad 48 tysięcy nauczycieli skorzystało z darmowych szkoleń, ucząc się prowadzić nowoczesne, angażujące lekcje przy wykorzystaniu cyfrowych narzędzi. W maju 2022 Fundacja otrzymała wyróżnienie w konkursie im. Janusza Korczaka dla instytucji wcielających w życie korczakowskie idee.