Nauczyciel Jutr@
– czekamy na zgłoszenia!

Wystartował nabór zgłoszeń do konkursu Nauczyciel Jutr@. Fundacja Orange i Głos Nauczycielski uhonorują nauczycielkę lub nauczyciela, który w pracy z młodymi ludźmi uwzględnia ich potrzeby, stara się słuchać i podążać za tym, co dla nich ważne. Rozwija też swoje kompetencje cyfrowe po to, aby lepiej rozumieć ich świat. Konkurs towarzyszy prestiżowej inicjatywie Nauczyciel Roku. Wnioski można wysyłać do
8 września 2024.

Do Konkursu Nauczyciel Jutr@ zgłosić mogą się czynne zawodowo nauczycielki i nauczyciele ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych, przedszkoli oraz placówek oświatowych. Tak jak w Konkursie Nauczyciel Roku, kandydatów mogą zgłaszać także inni nauczyciele i nauczycielki, dyrekcja szkół lub placówek oświatowych, rodzice czy sami uczniowie i uczennice.

Wśród nadesłanych do 8 września zgłoszeń jury pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego będzie szukać nauczycielek i nauczycieli, którzy:

– stawiają dobrostan i szacunek dla uczniów i uczennic na pierwszym miejscu;
– wyróżniają się otwartą postawą na prowadzenie angażujących zajęć opartych na dialogu,
– pracują w zgodzie z najnowszą wiedzą pedagogiczną oraz psychologią rozwojową;
– dążą do podnoszenia swoich kompetencji medialnych, informacyjnych i cyfrowych;
– korzystają przy tym technologii lub e-zasobów edukacyjnych, aby prowadzić ciekawsze i inspirujące lekcje dla młodych ludzi.

Finalnie zostanie wybranych 5 nominowanych, a spośród nich laureatka lub laureat. Nagrodą główną jest wizyta studyjna w szkołach poza granicami Polski. Finał konkursu Nauczyciel Jutr@ i Nauczyciel Roku zaplanowany jest na 8 października 2024 roku na Zamku Królewskim w Warszawie.


Konkurs w pigułce, czyli jak zostać Nauczycielem Jutr@

>> Uczestnikiem Konkursu Nauczyciel Jutr@ może być każdy, kto jest czynnym nauczycielem, bez względu na rodzaj placówki, w której pracuje (z wyjątkiem szkół wyższych), stopień awansu zawodowego, specjalność i staż pracy.

>> Kandydatów na Nauczyciela Jutr@ mogą zgłaszać m.in. dyrekcje placówek, koledzy z grona pedagogicznego, uczniowie, rodzice, organy prowadzące, kuratoria oświaty. A także organizacje i instytucje współpracujące z nauczycielem. Można też samemu zgłosić swoją kandydaturę.

>> Na zgłoszenia do Konkursu Nauczyciel Jutr@ czekamy do 8września 2024 r. Zgłoszenie online trzeba wypełnić i wysłać wraz z elektronicznymi załącznikami do 10 września 2023 r. do północy. (FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – https://nauczycieljutra.glos.pl/)

>> Udział w Konkursie Nauczyciel Jutr@ nie wyklucza możliwości udziału w Konkursie Nauczyciel Roku 2024. Można zatem startować w jednym z nich lub
w obydwu!

Więcej o Konkursie Nauczyciel Roku 2024 – TUTAJ


POWIEDZIELI NAM:

Aleksandra Janicka, Nauczyciel Jutr@ 2023, nauczycielka i wicedyrektorka Przedszkola Publicznego im. Misia Uszatka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Strzyżowicach:

– Tytuł Nauczyciel Jutr@2023 to dla mnie nie tylko ogromne wyróżnienie, które wciąż niesie z sobą wiele emocji,
ale przede wszystkim ciąg niesamowitych zdarzeń edukacyjnych. Odbyłam wspaniałą podróż do Finlandii – kraju, którego system edukacji oceniany jest jako jeden z najlepszych. To było pierwsze takie doświadczenie w moim życiu. Podczas wizyty studyjnej mogłam czerpać całymi garściami. Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń
i wzajemnej inspiracji. Rozmawiałam z dyrektorami placówek, nauczycielami i przedszkolakami. Podpatrywałam dzieci podczas zajęć, zabaw swobodnych, odpoczynku czy organizacji posiłków. Wciąż wracam tam myślami i wspominam ten cudowny czas.
Tytuł Nauczyciel Jutr@ 2023 dał mi też ogromne możliwości. Pokazywałam światu plan daltoński, przedszkolną radę dziecięcą i wiele innych wartościowych pomysłów i dobrych praktyk. Zachęcałam nauczycieli i dyrektorów do zmian
na rzecz dzieci i co najpiękniejsze – wiele razy się udawało!Uczestniczyłam w wartościowych inicjatywach edukacyjnych. Poznałam wielu niesamowitych pedagogów, którym dobro dziecka leży na sercu i dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Dzięki mediom mogłam opowiedzieć m.in. o  radościach i bolączkach w pracy nauczyciela.
Szczególne podziękowania i wyrazy uznania kieruję do Głosu Nauczycielskiego i Fundacji Orange. Jesteście niesamowici!!!  Wsparcie i „wiatr w żagle”,
które od Państwa otrzymałam są nieocenione i bardzo ważne dla mnie.
Serdecznie zachęcam do zgłaszania kandydatur w konkursie Nauczyciel Jutr@ 2024. Naprawdę warto! Pokażcie światu wyjątkowych pedagogów z pasją
i zaangażowaniem. Chcemy ich poznać i móc czerpać z ich wiedzy I doświadczenia.

 

Konrad Ciesiołkiewicz, prezes Fundacji Orange:

–  Nauczyciel Jutr@ to przede wszystkim osoba empatyczna, otwarta na dialog, która stawia potrzeby swoich uczniów i uczennic w centrum uwagi. Podąża za ich zainteresowaniami, a współpracę z nimi opiera na budowaniu relacji. Nierzadko uczy się od młodych ludzi. Nie musi być obeznana z nowinkami technologicznymi, ale ma odwagę poznawać cyfrowy świat, by być bliżej uczniów i lepiej rozumieć ich rzeczywistość.

 

 

 

 


>> Regulamin Konkursu Nauczyciel Jutr@ – TUTAJ

>> Załączniki do Regulaminu Konkursu Nauczyciel Jutr@TUTAJ (plik do pobrania – tutaj)

>> Formularz zgłoszeniowy do wypełnienia online – TUTAJ

 

Kontakt:

Pytania i problemy techniczne związane z formularzem zgłoszeniowym: [email protected]

Pytania dotyczące Konkursu: [email protected]

 


ZOBACZ POPRZEDNIE EDYCJE:

Nauczyciel Jutr@ 2023

Nauczyciel Jutr@ 2022

Nauczyciel Jutr@ 2021

 


O Fundacji Orange
Wspiera dzieci i młodzież, aby w sposób świadomy i odpowiedzialny funkcjonowały w środowisku społeczno-cyfrowym. Tworzy przyjazne warunki do ich rozwoju i edukacji. Pomaga kształtować zdrowe nawyki cyfrowe, poznawać podstawy bezpieczeństwa w sieci, a także dba o prawa i podmiotowość dzieci w świecie pełnym ekranów. Wspiera nauczycieli i nauczycielki w rozwoju. Angażuje pracowników_czki Orange do udziału w wolontariacie. Jej inicjatywy są oparte na wynikach badań i konsultacjach eksperckich. Założona w 2005 roku do realizacji celów zgodnych ze strategią społecznej odpowiedzialności Orange Polska. W 2022 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie im. Janusza Korczaka dla instytucji wcielających w życie korczakowskie idee oraz tytuł Dobroczyńcy Roku 2022 w kategorii „Kultura i edukacja” www.fundacja.orange.pl