Dariusz Martynowicz Nauczycielem Roku 2021!

Dariusz Martynowicz, nauczyciel języka polskiego w Małopolskiej Szkole Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach, podczas uroczystej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie otrzymał tytuł Nauczyciela Roku 2021.

Dwa równorzędne wyróżnienia trafiły do: Joanny Świercz, nauczycielki matematyki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31 im. UNICEF w Opolu oraz Joanny Waszkowskiej, nauczycielki języka polskiego z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Emilii Plater w Sosnowcu. Gratulujemy!

Jury pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego przyznało tytuł Nominowanego do tytułu Nauczyciel Roku 2021 następującym nauczycielom:

* Karolowi Dudkowi-Różyckiemu z VIII Prywatnego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie;
* Agnieszce Halickiej ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 5 w Konstancinie-Jeziornie;
* Joannie Hofman z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Poznaniu;
* Lucynie Kaczanowskiej z Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 w Sopocie,
* Agacie Karolczyk-Kozyrze z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie;
* Annie Konarzewskiej z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gdańsku;
* Tomaszowi Mazurowi z I Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabianiego w Radomsku;
* Jolancie Osińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. gen. Mieczysława Smorawińskiego w Turku;
* Wojciechowi Sudnickiemu z Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim;
* Irminie Żarskiej z Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Tony`ego Halika w Redzie.

W tym roku po raz pierwszy Nauczycielowi Roku towarzyszy drugi Konkurs – Nauczyciel Jutr@, organizowany przez Głos Nauczycielski wspólnie z Fundacją Orange.

Laureatką tytułu Nauczyciel Jutr@ jest
Joanna Mikusek-Przystajko,

nauczycielka etyki, pedagożka szkolna, która prowadzi także zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Nauczycielka pracuje w Społecznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kudowie-Zdroju.

Jak wykorzystać roboty na lekcji etyki? – o tym m.in. pisała w zgłoszeniu do Nauczyciela Jutr@ Joanna Mikusek-Przystajko. Na swoich zajęciach, programuje wspólnie z uczniami roboty Photony, które następnie jeżdżą od jednej wybranej wartości do drugiej. Razem budują też zbiory różnych sytuacji, po których Photon musi się poruszać i reagować (światłami, dźwiękiem) w odpowiedni sposób. Na lekcjach nauczycielka korzysta także z Ozobotów, żeby razem z uczniami tworzyć np. drogę zagadek.

Finalistami Konkursu Nauczyciel Jutr@ zostali:

Anja Rubik została Przyjacielem Szkoły 2021, a Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – Inicjatywą Edukacyjną Roku 2021 – Zobacz więcej

 

Fotoreportaż z Gali Nauczyciel Roku 2021 – TUTAJ