Nauczyciel Roku 2021, czyli Najlepsi z Najlepszych! Trwa nasz KONKURS! Czekamy na zgłoszenia!!

Wracamy po rocznej przerwie! W tym roku Głos Nauczycielski już po raz 19. wybierze najlepszego nauczyciela w Polsce. Naszym celem jest promowanie świetnych nauczycieli, którzy są autorytetami w swoich środowiskach, pasjonatów, społeczników. Czekamy na zgłoszenia kandydatów – termin do 10 września br.!

Uwaga, uwaga, oficjalnie ogłaszamy rozpoczęcie kolejnej edycji Konkursu Nauczyciel Roku! Konkurs wraca po rocznej przerwie. Czekamy na zgłoszenia kandydatów do tytułu Nauczyciel Roku 2021. Idea Konkursu jest wciąż ta sama: chcemy promować świetnych nauczycieli, którzy są autorytetami w swoich środowiskach, pasjonatów, społeczników. Zgłoszenia kandydatów można przesyłać do 10 września br.

Niezwykłość naszego Konkursu polega na tym, że udaje się włączać w naszą inicjatywę wiele wybitnych osobistości, w tym także ze świata kultury i polityki. Szczycimy się, że nasz Konkurs jednoczy wokół edukacji ludzi o różnych poglądach, dowodząc że o szkole i nauczycielach można rozmawiać ponad podziałami.

Dlaczego warto uczestniczyć w naszym w Konkursie?

– Każdemu, kto się zastanawia, czy wziąć udział w Konkursie powiedziałabym, żeby próbował. To szansa na usystematyzowanie swojej pracy, zweryfikowanie, co się nam już udało, określenie, w którą stronę chcemy iść, docenienie tego, co się do tej pory zrobiło. Warto pokazać innym działania swojej szkoły, pracę koleżanek i kolegów z grona pedagogicznego oraz uczniów. A poza tym zawsze warto przeżyć coś nowego! – mówi Zyta Czechowska, Nauczyciel Roku 2019.

>> Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie https://glos.pl/nauczycielroku (TUTAJ).

W tym roku Nauczycielowi Roku towarzyszy Konkurs Nauczyciel Jutr@ organizowany wspólnie z Fundacją Orange. Inspiracją dla nowego Konkursu była edukacja zdalna. Więcej na ten temat – TUTAJ.

W 2020 r. Konkurs Nauczyciel Roku nie odbył się ze względu na pandemię (pisaliśmy o tym TUTAJ). Ale zapowiadaliśmy, że Nauczyciel Roku wróci, kiedy będzie to możliwe i właśnie to się dzieje!

Konkurs w pigułce:

> Uczestnikiem 19. edycji Konkursu może być każdy, kto jest czynnym nauczycielem, bez względu na rodzaj placówki, w której pracuje (z wyjątkiem szkół wyższych), stopień awansu zawodowego, specjalność i staż pracy.

> Kandydatów na Nauczyciela Roku 2021 mogą zgłaszać m.in. dyrekcje placówek, koledzy z grona pedagogicznego, uczniowie, rodzice, organy prowadzące, kuratoria oświaty. A także organizacje i instytucje współpracujące z nauczycielem. Można też samemu zgłosić swoją kandydaturę.

> Wymogiem formalnym jest wypełnienie formularza i napisanie uzasadnienia wniosku oraz przedstawienie osiągnięć nauczyciela, zarówno tych, które można zmierzyć i policzyć, jak i tych, których nie da się przełożyć na liczby i procenty. Na zgłoszenia czekamy do 10 września 2021 r. (liczy się data stempla pocztowego). Formularz wraz z załącznikami trzeba wysłać na adres: Głos Nauczycielski, ul. J. Smulikowskiego 6/8, 00-389 Warszawa z dopiskiem “Nauczyciel Roku 2021”.

Mistrzowie edukacji, wspaniałe emocje! Tak wyglądała Gala Nauczyciel Roku 2019…

Zyta Czechowska z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku Nauczycielem Roku 2019!

>> Więcej na temat poprzedniej edycji Konkursu Nauczyciel Roku: https://glos.pl/tag/gala