Nauczyciel Roku 2022: Nauczyciele mają wyjątkową moc zmiany i poprawy świata! Wystąpienie podczas Gali NR 2022 (wideo)

Gdybym miała czarodziejską różdżkę, to wyczarowałabym szczęśliwe szkoły. Ale takiej różdżki nie mam. Mam za to różdżkę, za pomocą której wyczarowuję moim uczniom historie. Historie mądre, pouczające, uwrażliwiające – mówiła Iwona Pietrzak-Płachta, Nauczyciel Roku 2022, podczas Gali Konkursu organizowanego przez Głos Nauczycielski.

Laureatka tytułu Nauczyciel Roku 2022 Iwona Pietrzak-Płachta jest nauczycielką bibliotekarką z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie w woj. lubelskim. Prowadzona przez nią biblioteka szkolna nie jest zwykłą biblioteką – to Wypożyczalnia Skrzydeł.

Gala Nauczyciel Roku 2022 odbyła się 11 października 2022 r. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. Rozstrzygnęliśmy Konkursy Nauczyciel Roku oraz Nauczyciel Jutr@. Wręczyliśmy honorowe tytuły Przyjaciela Szkoły oraz Inicjatywy Edukacyjnej Roku.

Konkurs Nauczyciel Roku jest organizowany przez Głos Nauczycielski od 2002 r., a w tym roku mieliśmy ogromną przyjemność spotkać się z laureatami Konkursu oraz z zaproszonymi gośćmi na 20. Jubileuszowej Gali . Szczycimy się tym, że Nauczyciel Roku jest jedynym takim Konkursem. Właśnie Konkursem, nie zaś plebiscytem, czy rankingiem. Laureaci Konkursu są wyłaniani przez Jury na podstawie ich dorobku i osiągnięć zawodowych przedstawionych w uzasadnieniu konkursowych zgłoszeń.

Nauczyciel Roku jest nazwą zastrzeżoną, podlegającą ochronie prawnej z tego tytułu, a prawo wyłącznego korzystania z nazwy Nauczyciel Roku przysługuje Głosowi Nauczycielskiemu.

Informacje o Konkursie: https://glos.pl/tag/nauczyciel-roku

***

Nauczyciel Roku – jedyny taki Konkurs! Wszystkie informacje o Gali NR 2022 oraz o laureatach są dostępne na stronie glos.pl

Iwona Pietrzak-Płachta z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie Nauczycielem Roku 2022!

Gala Nauczyciel Roku 2022! Wspaniali, niezwykli nauczyciele i goście Gali! Tak było! Fotoreportaż Głosu

Nauczyciela Jutr@ – Aldona Rumińska-Szalska ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Krakowie

Gala Nauczyciel Roku. Ważne przesłanie Wandy Traczyk-Stawskiej: Nauczyciel musi być człowiekiem wolnym!