Nauczycielka Roku 2017 wśród Polek – “buntowniczek” na kartach nowej książki Sylwii Chutnik

Marta Florkiewicz -Borkowska, Nauczycielka Roku 2017 trafiła na karty najnowszej książki Sylwii Chutnik o kobietach- buntowniczkach. Książka ukazała się pod koniec października nakładem katowickiego wydawnictwa Debit.

„Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” to entuzjastycznie przyjmowana na całym świecie seria książek, przybliżająca dzieciom historie niezwykłych kobiet. Teraz do grona bohaterek dołączyło 100 Polek! Autorką tekstów jest Sylwia Chutnik, kulturoznawczyni, feministka, działaczka społeczna i pisarka.

Młodzi czytelnicy będą mieli okazję poznać bliżej Martynę Wojciechowską, Aretę Szpurę, Simonę Kossak i wiele innych kobiet. Od malarek, działaczek społecznych po neurobiolożki i youtuberki – każda historia pozwala uwierzyć, że wszystko jest możliwe.

Do grona buntowniczek autorka książki zaliczyła także Martę Florkiewicz – Borkowską, Nauczycielkę Roku 2017. „Dziękuję Sylwii Chutnik za opowieść o kawałku mnie. To zaszczyt móc być w tym gronie niezwykłych Kobiet. To cudowne, że o nauczycielce z Pielgrzymowic przeczytają młode buntowniczki” – skomentowała na Twitterze nauczycielka. 

(GN)

Poradnik Marty Florkiewicz-Borkowskiej. 10 ważnych zasad w nauczaniu online

„Będziemy szyć polarowe poduszkostwory”. M. Florkiewicz-Borkowska mówi nam nie tylko o nauczaniu poza schematem