Nauczycielka z Żor stanie przed komisją dyscyplinarną w związku ze strajkiem kobiet? Ktoś na nią doniósł

Anna Gaszka jest radną oraz nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 4 w Żorach. Od przełożonej dowiedziała się, że ktoś na nią doniósł. Nie zna jednak powodów donosu ani nazwiska donosiciela – podała „Gazeta Wyborcza”. Kuratorium Oświaty w Katowicach potwierdziło tylko, że wpłynęła skarga na nauczycielkę.

„Nigdy nie zachęcałam swoich uczniów do uczestniczenia w strajkach, nigdy też nie nawoływałam do tego publicznie. Najpewniej komuś się nie spodobało, że na swoim prywatnym profilu na Facebooku mam na zdjęciu umieszczoną czerwoną błyskawicę – symbol Strajku Kobiet” – komentuje Gaszka w rozmowie z „GW”

Niedawno przed komisją dyscyplinarną stanął Michał Sporoń, nauczyciel, a jednocześnie radny z Tarnowskich Gór. Poskarżyła się na niego Barbara Dziuk, posłanka PiS. Domaga się, by został ukarany, bo według niej był współorganizatorem demonstracji Piekło Kobiet. Rzecznik dyscyplinarny przedstawił już Sporoniowi zarzuty – podczas demonstracji w Tarnowskich Górach miał używać wulgarnego języka i umieszczał w sieci obraźliwe treści.

Źródło: wyborcza.pl

Kolejnemu nauczycielowi grozi dyscyplinarka. Doniosła na niego posłanka PiS

Nauczycielce ze Świebodzic grozi dyscyplinarka za udział w proteście. Związek zaoferował jej pomoc prawną

Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego oferuje pro-bono wsparcie prawne dla nauczycielek i nauczycieli