Od poniedziałku nauka zdalna w szkołach. Przerwa potrwa co najmniej do 9 stycznia

Od poniedziałku zwieszone zostają zajęcia stacjonarne w szkołach a uczniowie przechodzą na naukę zdalną. Przerwa potrwa co najmniej do 9 stycznia. Uczniowie będą się uczyli zdalnie na takich samych zasadach jak podczas drugiej i trzeciej fali pandemii. Ograniczenie pracy stacjonarnej nie obejmuje przedszkoli.

Faktyczna nauka zdalna w szkołach w grudniu prowadzona będzie w szkołach tylko przez trzy dni. W czwartek 23 grudnia rozpoczyna się przerwa w nauce w związku ze świętami Bożego Narodzenia. Formalnie przerwa potrwa do 31 grudnia włącznie. Następnie przypada 1 stycznia, który jest dniem ustawowo wolnym, a dodatkowo przypada on tym razem w sobotę.

Do nauki zdalnej uczniowie wrócą dopiero po niedzieli – 3 stycznia, również tylko na kilka dni: trzy lub cztery. W czwartek 6 stycznia przypada święto Trzech Króli, które jest dniem wolnym. W piątek 7 stycznia w wielu szkołach będzie dniem wolnym od zajęć z tzw. puli dni wolnych do dyspozycji dyrektora szkoły.

− Nie ma dyskusji o nauce niestacjonarnej dłuższej niż łącznie 3 dni przed świętami i 4 dni po świętach – twierdzi minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. – Nauka stacjonarna jest konieczna  − zaznaczył.

(JK, GN)

Ankieta Głosu. Zapraszamy do głosowania:

Żegnamy 2021 r. - kolejny bardzo trudny dla nas wszystkich. Nauczycielu, co było Twoim zdaniem, najgorsze, najtrudniejsze w mijającym roku dla edukacji? (można wybrać 2 odpowiedzi)

  • wszystkie wymienione problemy (33%, 995 głosów)
  • brak podwyżek wynagrodzeń nauczycieli (25%, 734 głosów)
  • zamach na pensum i status zawodowy (17%, 519 głosów)
  • lex Czarnek i polityczna presja na szkoły (12%, 356 głosów)
  • problemy kadrowe w szkołach i przedszkolach (9%, 264 głosów)
  • brak realnego wsparcia w walce z pandemią (4%, 116 głosów)

Głosujących: 2 000

Loading ... Loading ...

Jest rozporządzenie MEiN o zawieszeniu od 20 grudnia do 9 stycznia zajęć stacjonarnych w szkołach

Zasiłek opiekuńczy i dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców na trzy tygodnie

Obowiązek szczepienia dla m.in. nauczycieli od 1 marca i lockdown w szkołach od 20 grudnia br. Przed nami kolejne obostrzenia