Orkiestra znowu zagrała na rekord. Kwota deklarowana 30. Finału WOŚP to 136 282 325 zł

136 282 325 zł to kwota deklarowana na zakończenie 30. Finału WOŚP! To więcej, niż w ubiegłym roku! Czy więc Fundacja WOŚP znów pobiła rekord? Tak, jeśli chodzi o kwotę deklarowaną, natomiast na ostateczny wynik zbiórki musimy jeszcze poczekać! Ostateczną kwotę zebraną podczas 30. Finału WOŚP poznamy 30 marca.

Przypomnijmy, że hasłem tegorocznej zbiórki jest „Przejrzyj na oczy”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Kwota deklarowana jest to suma wszystkich szacunkowych kwot sztabów, wartość zbiórek elektronicznych, zebranych do momentu zakończenia Finału, oraz wszystkich darowizn przekazanych przez partnerów.  Ale to jeszcze nie koniec. Liczniki się nie zatrzymują. Zebrana kwota będzie rosnąć.

Nie tylko końcowa kwota, zebranych podczas Finału WOŚP, datków budzi wielkie emocje. Co roku moc przeżyć funduje orkiestrantom licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców, którą możemy obserwować w studiu i na ekranach.

Złote Serduszko o numerze 1 wylicytował w tym roku Bio-Gen Łódź za kwotę 777 777 PLN. Złotą Kartę o numerze 1 przygotowaną przez firmę Play wylicytował w tym roku ITA TOOLS za kwotę 600 001 PLN.

Listę wszystkich darczyńców można znaleźć tutaj.

Z Orkiestrą grali także oczywiście nauczyciele. W akcji „Nauczyciele grają dla WOŚP” zebrano (do południa w poniedziałek) 45 346 złotych, a w akcji „Nauczyciele szyją dla WOŚP” – 16 900 zł.

Z kolei pióro z autografem byłego Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, przekazane na WOŚP przez Bożenę Manię – prezesa Okręgu Lubuskiego ZNP warte było do południa w poniedziałek 970 złotych.

Podczas 30. finału pieniądze zbierało 120 tysięcy wolontariuszy i około 1700 sztabów, w tym 90 sztabów zagranicznych, m.in. w Tokio, Sydney, Ankarze, a nawet na kole podbiegunowym.

(JK, GN)

Jubileuszowy, 30 Finał WOŚP. Nauczyciele grają z Orkiestrą!

W najbliższą niedzielę 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z Orkiestrą, jak co roku, grają też nauczyciele