Pandemia: Dziś po raz pierwszy od ponad roku bez ofiar

Dziś po raz pierwszy od 27 marca ub.r. nie stwierdzono w Polsce żadnego przypadku śmierci na COVID-19. Pandemia jednak nie wygasła, a rząd chce kupić kolejne partie szczepionek

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 52 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. To o 21 przypadków mniej niż tydzień temu.

„Z powodu COVID-19 zmarło 0 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 0 osób” – czytamy w komunikacie resortu zdrowia. To najlepsza wiadomość od ponad roku. Ostatnim dniem wolnym od ofiar śmiertelnych koronawirusa był 27 marca 2020 r.

Pierwszą osobą, która zmarła z powodu COVID-19, była 57-letnia kobieta z Poznania. Od tego dnia do wczoraj w efekcie koronawirusa zmarło w Polsce 74 979 osób.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem zarejestrowano w naszym kraju 4 marca. Do dziś zakaziło się 2 879 689 osób.

Pomimo dobrych wiadomości, nie wolno zapominać, że Polska nadal jest krajem objętym pandemią. Jak poinformował dziś „Dziennik Gazeta Prawna”, rząd Mateusza Morawieckiego negocjuje z Komisją Europejską zakup 30 mln trzecich dawek (przypominających) szczepionki na koronawirusa.

Do końca września br. kraje UE otrzymają ponad 1 miliard szczepionek na koronawirusa od czterech największych producentów. To pozwoli zaszczepić dwiema dawkami praktycznie całą populację europejską.

Unia Europejska spodziewa się dostawy ponad 1 miliarda szczepionek do końca września

Co dalej z pandemią? Dr Andrzej Trybusz: Jeśli uznamy, że mamy wszystko za sobą, to wpadniemy w kolejne tarapaty

Niedzielski: Nie spodziewamy się czwartej fali zakażeń po powrocie uczniów do szkół, ale spodziewamy się lekkiego wzrostu zachorowań

(PS, GN)