Pfizer: Nasza szczepionka podana nastolatkom jest skuteczna w 100 proc.

Szczepionka Pfizer/BioNTech jest bezpieczna i skuteczna w 100 proc. u dzieci w wieku 12-15 lat – tak ma wynikać z badań opublikowanych przez producenta

Jak poinformował koncern w opublikowanym dziś oświadczeniu, w badaniu wzięło udział 2260 nastolatków. W grupie, która otrzymała placebo stwierdzono 18 przypadków koronawirusa, a w grupie, której zaaplikowano szczepionkę – ani jednego takiego przypadku. To oznacza, że szczepionka Prizer/BioNTech ma w grupie wiekowej 12-15 lat skuteczność 100 proc.

Pfizer jest przekonany, że w następnym roku szkolnym można będzie rozpocząć szczepienia młodzieży. Już dziś dokumentacja produktu dopuszcza stosowanie tej szczepionki u osób od 16. roku życia, choć w większości krajów podaje się ją osobom dorosłym. Najbardziej zaawansowany w szczepieniu młodzieży jest Izrael. Kraj ten ma zamiar wkrótce uruchomić szczepienia dzieci. Według specjalistów izraelskich, bez zaszczepienia dzieci i młodzieży nie jest możliwe osiągnięcie odporności populacyjnej, niezbędnej do normalnego funkcjonowania społeczeństwa.

Izrael zamierza szczepić uczniów

Koncern zamierza wystąpić do regulatorów rynku farmaceutycznego na całym świecie o dopuszczenie stosowania szczepionki u młodzieży.

Pfizer i Moderna testują szczepionki na dzieciach

Moderna pracuje nad szczepionką dla dzieci

 

(PS, GN)