Już po rozpoczęciu roku szkolnego sanepid zamyka pierwsze szkoły przez koronawirusa

Pięć szkół z województwa podkarpackiego zostało czasowo zamkniętych z powodu wykrycia koronawirusa w gronie pracowników. W Kołaczycach czy Bieździedzy oznacza to dłuższe wolne od nauki, natomiast w placówkach gminy Leżajsk uczniowie rozpoczęli w środę naukę w formie zdalnej. Zamknięto też szkołę w Unisławiu (woj. kujawsko-pomorskie).

Koronawirus w szkołach dał o sobie znać już pierwszego dnia września, na rozpoczęcie roku szkolnego. W kilku podkarpackich placówkach zakażenia potwierdziły się u pracowników dydaktycznych.

Tak się stało m.in. w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach oraz Zespole Szkół w Brzózie Królewskiej. O zawieszeniu funkcjonowania dyrektorzy placówek poinformowali m.in. na swoich stronach internetowych.

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, decyzją dyrektora Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Leżajsku,…

Opublikowany przez Zespół Szkół w Brzózie Królewskiej Poniedziałek, 31 sierpnia 2020

 

Dyrektor LO w Kołaczycach Antoni Salacha przekazał, że zajęcia zostały zawieszone do najbliższego piątku. Cała szkoła zawiesiła funkcjonowanie, powołując się na „aktualną sytuację epidemiologiczną powodującą zagrożenie zdrowia uczniów”. Podobne decyzje podjęły dyrekcje SP w Bieździedzy k. Kołaczyc.

Koronawirus został też zdiagnozowany u jednego z nauczycieli dwóch szkół w miejscowościach w gminie Leżajsk. W Zespole Szkół w Brzózie Królewskiej i Szkole Podstawowej w Biedaczowie. Od środy w obu placówkach zajęcia będą prowadzone zdalnie.

Uwaga, zawieszenie zajęć!Ze względu na sytuację epidemiologiczną dyrektor ZSP w Wróblowej zawiesza zajęcia dydaktyczne,…

Opublikowany przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wróblowej Wtorek, 1 września 2020

 

Także władze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wróblowej zdecydowały o zawieszeniu zajęć w szkole. Powodem jest zakażenie koronawirusem u jednego z nauczycieli. Pozostali pedagodzy są w kwarantannie i będą mieli wykonywane testy na obecność COVID-19.

Jeszcze we wtorek 1 września wyszło na jaw, że koronawirusem zakażona jest  nauczycielka z Zespołu Szkół w Unisławiu w woj. kujawsko-pomorskim. Dyrekcja placówki dostała informację o zakażeniu już po wtorkowym rozpoczęciu roku w placówce. Na kwarantannę kierowane są kolejne osoby.

W związku z informacją o pozytywnym wyniku badania na obecność COVID u jednego z pracowników, decyzją Dyrekcji Zespołu…

Opublikowany przez Zespół Szkół W Unisławiu Wtorek, 1 września 2020

 

Zakażony nauczyciel szkoły uczestniczył w ostatnich dniach m.in. w radzie pedagogicznej, jak i innych spotkaniach związanych z ustaleniami odnośnie do kolejnego roku szkolnego. Miał też kontakt z dwójką uczniów.

(JK, GN)

4,6 mln uczniów rozpoczęło rok szkolny 2020/2021. Kilkanaście szkół z powodu koronawirusa będzie prowadzić lekcje zdalnie