Pocztówka z wakacji Czarnka. Szef MEiN nabiera sił by przykręcić śrubę nauczycielom?

„Pozdrowienia z pięknych tras Lubelszczyzny” – napisał w mediach społecznościowych szef MEiN Przemysław Czarnek i pochwalił się kilkoma zdjęciami z aktywnego, wakacyjnego wypoczynku. Pod jego wpisem pojawiło się od razu wiele komentarzy, także bardzo złośliwych.

Przypomnijmy, że Czarnek zapowiedział, że udaje się na urlop zaraz po tym jak większość sejmowa Zjednoczonej Prawicy odrzuciła wniosek opozycji o wotum nieufności dla niego.

Minister – w rozmowie z Interią – wyjawił, że w związku z gorącym okresem politycznym, na urlop wyjedzie na przełomie lipca i sierpnia, bo tylko ten termin pozwala „zmieścić się” między wakacyjnymi posiedzeniami Sejmu. Kolejne odbędzie się bowiem 11 sierpnia.

– Urlop muszę mieć, bo trzeba odpocząć, nie ma wątpliwości – stwierdził szef MEiN. – Będę go spędzał wyłącznie w otoczeniu najbliższej rodziny – dodał.

Przemysław Czarnek postawił na wakacje w Polsce. Zapowiadał, że urlop spędzi we wschodniej części kraju i słowa dotrzymał. – Roztocze, Bieszczady i Mazury – to kierunki, w które będziemy się udawać – wyjawił szef resortu edukacji i nauki w rozmowie z Interią.

Minister powiedział też portalowi, że jego przedświąteczna akcja związana z odchudzaniem zakończyła się „małym” sukcesem. „Czarnek zrzucił siedem kilogramów, choć kilka dni po świętach przytył o trzy kilogramy. Do dziś cieszy się, że trzyma wagę i w ogólnym rozrachunku utrzymuje, że dzięki tej akcji zgubił cztery kilogramy” – podała Interia.

(JK, GN)

Fot: Przemysław Czarnek/Twitter

Troje nastolatków przerwało we wtorek rano protest przed MEiN. 20 sierpnia mają się spotkać z ministrem Czarnkiem

Czarnek: “1 września uczniowie wrócą do szkół. Szkoły nie są rozsadnikiem zakażeń”