„Pracownicy pokazują rządowi żółtą kartkę! W piątek odbyła się manifestacja przed Śląskim Urzędem Wojewódzkim

W piątek przed śląskim urzędem wojewódzkim odbyła się pikieta organizowana przez OPZZ. Wzięła w niej także udział delegacja ZNP. Protestujący domagali się 20 proc. podwyżek dla pracowników tzw. budżetówki. W sobotę 30 lipca odbędzie się aż 10 protestów.

Pikieta pod śląskim urzędem wojewódzkim, to kolejna z cyklu manifestacji płacowych organizowanych przez rady wojewódzkie OPZZ. Stawili się na niej także reprezentanci ZNP i nauczyciele.

– Nauczyciele rezygnują z pracy bo mają po prostu dość. Nastrój jeżeli chodzi o edukację jest dość podły  – mówił m.in. Mirosław Kozik, nauczyciel z Pszczyny i przewodniczący Śląskiego Okręgowego Klubu Młodego Nauczyciela. – Nie będzie dobrego specjalisty jeśli nie będzie za swoją pracę dobrze wynagradzany – podkreślił.

Transmisję live ze śląskiej pikiety można obejrzeć na Facebooku Rady OPZZ województwa śląskiego tutaj

„Proponowana przez rząd podwyżka w wysokości 7,8 proc. jest skandaliczna i daleko niewystarczająca dla wyrównania straty związanej z galopującą inflacją. W praktyce spowoduje to obniżenie siły nabywczej otrzymywanych wynagrodzeń – przekonują związkowcy.

Przypomnijmy, że w czwartek w gdańskiej pikiecie uczestniczyło ponad stu związkowców ze Związku Nauczycielstwa Polskiego – Okręg Pomorski, NSZZ Wymiaru Sprawiedliwości RP, Ogólnopolskiego ZZ Pracowników Inspekcji Weterynarii,  Wolnego Związek Zawodowy Pracowników Gospodarki Morskiej, ZZ Pracowników Automatyki i Telekomunikacji w Gdańsku, ZZ Dyżurnych Ruchu PKP w Gdańsku, ZZ Inżynierów i Techników Grupy Lotos, ZZ Pracowników  Gdańskie Autobusy i Tramwaje, ZZ Pracowników Poligrafii SMURFIT/Kappa  O/Pruszcz Gdański, ZZ Techników i Inżynierów Flextronics Tczew, ZZ Konfederacja Pracy Muzeum Regionalne Wdzydze Kiszewskie, ZZ Straży Miejskich i Gminnych woj. pomorskiego.

Głos zabrali m.in. Adam Liszczewski – przewodniczący Rady OPZZ woj. pomorskiego, Elżbieta Markowska – prezes Oddziału pomorskiego ZNP, Elżbieta Aleksandrowicz – przewodnicząca NSZZ Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości RP, Beata Maciejewska – posłanka na Sejm(Nowa Lewica) i Joanna Senyszyn – posłanka na Sejm (PPS).

Kierownictwo OPZZ reprezentował wiceprzewodniczący Piotr Ostrowski. W swoim wystąpieniu podkreślił, że proponowana przez rząd podwyżka w wysokości 7,8 proc. jest skandaliczna i daleko niewystarczająca dla wyrównania straty związanej z galopującą inflacją. – W praktyce spowoduje to obniżenie siły nabywczej otrzymywanych wynagrodzeń – powiedział Ostrowski.

Adam Liszczewski i Elżbieta Markowska przekazali petycję do Wojewody Pomorskiego – Dariusza Drelicha.

W sobotę 30 lipca odbędzie się aż 10 protestów:

>> O godzinie 11:00 przed siedzibą Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego;

>> O godzinie 11:00 przed siedzibą Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego;

>> O godzinie 11:00 przed siedzibą Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego;

>> O godzinie 13:00 przed siedzibą Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego;

>> O godzinie 12:00 przed siedzibą Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego;

>> O godzinie 10:00 przed siedzibą Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego;

>>O  godzinie 11:00 przed siedzibą Podkarpackiego

>> O godzinie 11:00 przed siedzibą Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego;

>> O godzinie 11:00 przed siedzibą Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego;

>> O godzinie 12:00 przed siedzibą Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

Więcej tutaj

(JK, GN)

Fot: ZNP Okręg Śląski/Facebook

Ciąg dalszy protestów płacowych OPZZ i ZNP. W czwartek odbyła się pikieta przed Pomorskim Urzędem Wojewódzkim

„STOP Bieda-płacom”. OPZZ zainaugurowało cykl protestów przed urzędami wojewódzkimi