Premier Morawiecki: Jest pewna decyzja. Dzieci i młodzież wracają od września do szkoły

Od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie – zapowiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki w „Rozmowie Dnia” Radia Łódź i TVP3 Łódź. Dodał, że to „jest pewna decyzja”

Szef rządu oświadczył też, że Polsce nie grozi po raz drugi zamknięcie gospodarki. – Nie ma możliwości powrotu do całkowitego zamknięcia gospodarki nawet w przypadku wystąpienia drugiej fali epidemii – zaznaczył Morawiecki. Dodał, że ponowne zamknięcie gospodarki jest niemożliwe przede wszystkim ze względów ekonomicznych.

Jak podkreśla Mateusz Morawiecki, niewykluczone, że mogą pojawić się obostrzenia, ale podobnej sytuacji do tej z marca i kwietnia nie będzie

Opublikowany przez Radio Łódź Środa, 24 czerwca 2020

 

Jak dodał, nawet gdyby jesienią koronawirus zaatakował ponowne, to „mamy dużo więcej doświadczeń i nie zamierzamy zamykać gospodarki w takim stopniu, jak do tej pory”. „Będą obostrzenia, zachęcam do dystansowania się, do dezynfekcji i mycia częstszego rąk i do noszenia maseczek” – zaapelował premier.

Ze względu na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa stacjonarne nauczenie w szkołach i na uczelniach w Polsce jest zawieszone od 12 marca. Szkoły mają obowiązek nauczania na odległość.

(JK, GN)

Źródło: Radio Łódź

Sławomir Broniarz: Tęsknimy za szkołą! Od września chcemy wrócić do szkoły!

MEN zapewnia: Przygotowujemy się do stacjonarnej pracy szkół od września