Prezes ZNP wręczył Czarnkowi 21 postulatów edukacyjnych. Szef MEiN: „Przede wszystkim chcemy się poznać”

W środę przed południem z inicjatywy szefa MEiN doszło do spotkania Przemysława Czarnka ze związkami zawodowymi. Szef ZNP Sławomir Broniarz wręczył nowemu ministrowi edukacji i nauki 21 edukacyjnych postulatów ZNP do zrealizowania w czasie pandemii. W rozmowach uczestniczył też m.in. Dariusz Piontkowski, który nadal będzie pracował w nowym resorcie.

Prezes ZNP odniósł się do bieżącej sytuacji w oświacie podkreślając, że obecnie najważniejszą sprawą jest bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli oraz pracowników oświaty. Poprosił, aby nowy minister stanął po stronie nauczycieli i pracowników (więcej można przeczytać w rozmowie ze Sławomirem Broniarzem na glos.pl).

Prezes ZNP po spotkaniu z ministrem Czarnkiem: Potrzeba pilnych decyzji w sprawie edukacji w warunkach pandemii

Nowy minister MEiN zapowiedział, że jutro zapadną decyzje w sprawie bezpieczeństwa w szkołach.

– Z wysoką dozą prawdopodobieństwa podejmiemy decyzję o tym, by także wyższe klasy szkół podstawowych podlegały nauczaniu zdalnemu lub hybrydowemu – ogłosił już w środę w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

„My, nauczyciele i nauczycielki oraz pracownicy oświaty domagamy się od rządu bezpiecznych warunków pracy w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych, a w razie konieczności przejścia na zdalne nauczanie, wprowadzenia rozwiązań, które umożliwią nam wykonywanie pracy online a uczniom kształcenie z wykorzystaniem nowych technologii”- podkreśla ZNP.

„Apelujemy do Pana o niezwłoczne podjęcie działań zwiększających bezpieczeństwo w przedszkolach, szkołach i placówkach edukacyjnych oraz chroniących zdrowie i życie dzieci, uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty w obecnej sytuacji epidemicznej! – czytamy w oświadczeniu.

21 postulatów ZNP można znaleźć tutaj.

(JK, GN)

Fot: MEiN/Twitter/screen

Nauczycielu, co sądzisz o ewentualnym wprowadzeniu czasowego nauczania zdalnego lub hybrydowego w całej oświacie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Premier: Edukacja zdalna lub hybrydowa także w najstarszych klasach szkół podstawowych

ZNP oczekuje od rządzących konkretów. 20 postulatów dla premiera

Przemysław Czarnek o swojej wizji szkoły: “Potrzeba pilnego przeglądu podręczników do języka polskiego, historii i WOS”