Przemysław Czarnek ukarany naganą przez sejmową komisję etyki. Chodzi o jego wypowiedzi na temat osób LGBT

Minister edukacji i nauki oraz poseł PiS Przemysław Czarnek został w środę ukarany naganą przez sejmową komisję etyki. To najwyższa z możliwych do zastosowania przez komisję sankcji. Przewodnicząca komisji Monika Falej (Lewica) uzasadniła decyzję  komisji  „naruszeniem etyki poselskiej, zachowaniem niegodnym posła i psuciem opinii Sejmu RP”.

Wniosków w sprawie słów Czarnka  do komisji etyki było aż osiem. Dotyczyły one jego wypowiedzi, które padły w przestrzeni publicznej, a które dotyczą osób LGBT.

Czarnek m.in. w czerwcu tego roku, w trakcie ostatniej prezydenckiej kampanii wyborczej, jako polityk PiS, w TVP Info powiedział: „Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem, brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy o jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją”.

Za „obraźliwe słowa dotyczące osób LGBT” ukarany został także poseł Porozumienia Jacek Żalek.

Przemysław Czarnek odniósł się do kary za pośrednictwem Twittera.”Nagana? Dla mnie ludzie ze zdjęcia z LA (Los Angeles – red.), chodzący nago w centrum miasta, nie są normalni. Jeśli są normalni dla członków Komisji Etyki, to jest ich problem, a nie mój. Jestem przekonany, że Prezydium Sejmu inaczej oceni tę oczywistą dla większości Polaków sprawę” – napisał.

(JK, GN)

Czarnek zapowiada podwyższenie nauczycielom pensum!

Czarnek grzmi o “wojnie ideologicznej” i atakuje ZNP. Związek odpowiada: minister mówi nieprawdę

Czarnek oskarża nauczycieli o… spowodowanie szkód w edukacji swoich uczniów