Przemysław Staroń rapuje w ramach akcji #Hot16Challenge2. Jak mu poszło?

Akcja #Hot16Challenge zatacza coraz szersze kręgi. Włączają się w nią nie tylko artyści, czy politycy ale również nauczyciele. Wyzwanie podjął ostatnio Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018. Jak mu poszło śpiewanie?

„Mimo że słoń mi na ucho nadepnął i zawsze się stresowałem, gdy miałem coś zaśpiewać, to jednak mam poczucie, że życie polega na przekraczaniu samego siebie, zwłaszcza gdy można zrobić coś dla innych. A tym bardziej że ZAWSZE CHCIAŁEM UŻYĆ TEGO ZAKLĘCIA! Oto moja odpowiedź na nominację Maciej Wrabec do #hot16challenge2 ” – czytamy na Facebooku Przemysława Staronia.

„Jestem Staroniem. To jest mikrofon. Nie chcę wieszać nikogo. Niech sami się topią” – rymuje m.in. nauczyciel.

Mimo że słoń mi na ucho nadepnął i zawsze się stresowałem, gdy miałem coś zaśpiewać, to jednak mam poczucie, że życie…

Opublikowany przez Przemka Staronia Poniedziałek, 11 maja 2020

 

On sam nominował m.in. prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz, prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, czy dziennikarkę Justynę Suchecką.

Organizatorem akcji jest raper Solar. Idea jest prosta: artyści nawzajem nominują się do skomponowania utworu, którego tekst – zgodnie z przyjętą zasadą – musi liczyć 16 wersów. Przy okazji zbierają pieniądze na pomoc służbie zdrowia w związku z pandemią koronawirusa.

W akcję włączyło się wiele osób publicznych. Wiele komentarzy wywołał występ prezydenta Andrzeja Dudy. Prezydent nominował do nagrania swoich 16 wersów w walce z koronawirusem premiera Mateusza Morawieckiego. Dotąd wystąpili również m.in. RPO Adam Bodnar, Janusz Korwin-Mikke, Kasia Nosowska, Dawid Podsiadło, Fisz, Margaret.

(JK, GN)

Fot: YouTube/screen

Przemysław Staroń: Świat na pewno nie będzie już taki sam. W zasadzie już taki nie jest

“Postać prawdziwie renesansowa”. Kim jest Przemysław Staroń, finalista Global Teacher Prize 2020 i Nauczyciel Roku 2018?