„Rap wczesnoszkolny”. Tak nauczycielki z poznańskiej szkoły pocieszają swoich uczniów

„Pamiętaj to nie jest koniec szkoły. Nie łam się kolego, bądź dzielny i wesoły. Jak przetrwać ten czas podpowiemy wam działając razem łatwiej będzie nam. Zdalne nauczanie. Niełatwe zdalne nauczanie” – rapują nie tylko swoim uczniom nauczycielki Piątkowskiej Szkoły Społecznej w Poznaniu.

„Schowane przed światem, ukryte przed dziećmi, wkładają słuchawki, kaptur i tworzą!  Czas pokazać światu oblicze! To oblicze nowej formy i gatunku muzycznego. Nadeszła pora aby wyjawić to, nad czym Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej pracował po nocach. To właśnie ten… to Rap Wczesnoszkolny!” – czytamy na Facebooku Piątkowskiej Szkoły Społecznej im. dr Wandy Błeńskiej w Poznaniu.

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele PSSTeledysk, jakiego jeszcze świat nie widział! Osobowości, jakich jeszcze nikt nie odkrył. Czas, by to zmienić. Schowane przed światem, ukryte przed dziećmi, wkładają słuchawki, kaptur i tworzą! Czas pokazać światu oblicze! To oblicze nowej formy i gatunku muzycznego.Nadeszła pora aby wyjawić to, nad czym Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej pracował po nocach.To właśnie ten… to Rap Wczesnoszkolny! We wczesnym etapie rozwoju. Dopiero debiutujące na deskach domowego zakątka. To połączenie niezwykłych osobowości z dawką dystansu i poczucia humoru. Zakrapiane nieco potrzebą oderwania od rzeczywistości i wyjścia poza schemat.Czy ta współczesna twórczość znajdzie zrozumienie wśród oglądających?Przekonajmy się!

Opublikowany przez Piątkowska Szkoła Społeczna im. dr Wandy Błeńskiej w Poznaniu Poniedziałek, 30 marca 2020

 

To kolejna inicjatywa w sieci, która pokazuje jak silne relacje łączą nauczycieli i ich uczniów i jak wspierają się w czasach zarazy.

(JK, GN)

Fot: Screen

„Kochani uczniowie, ciągle o was myślimy!”. Nauczyciele nagrali muzyczną wiadomość “ku pokrzepieniu serc”

Nauczyciele jako herosi i superbohaterowie? Uczeń z Żor stworzył film o walce z koronawirusem