Reprezentanci UW zdobyli złoty medal w I Akademickich Mistrzostwach Europy w Programowaniu Zespołowym (EUC 2024)

W dniach 22-24 marca 2024 w Pradze odbyły się I Akademickie Mistrzostwa Europy w Programowaniu Zespołowym (EUC 2024). Drużyna Uniwersytetu Warszawskiego – w składzie: Arkadiusz Czarkowski, Bartłomiej Czarkowski i Tomasz Nowak została pierwszymi Mistrzami Europy. Piąte miejsce (brązowy medal) zajęła drużyna z Uniwersytetu Wrocławskiego, a ósme – studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Gratulujemy!

Pierwszymi Mistrzami Europy w Programowaniu Zespołowym zostali reprezentanci UW – studenci Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki: Arkadiusz Czarkowski, Bartłomiej Czarkowski i Tomasz Nowak.

Rozwiązali oni 9 zadań z 11 przygotowanych przez organizatorów.  Zespół prowadził obecny na zdjęciu „ojciec” największych polskich programistów prof. Jan Madey.

Mistrzostwa są częścią Akademickich Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym – najstarszego i najbardziej prestiżowego światowego konkursu informatycznego, rozgrywanego od roku 1977.

W tegorocznych mistrzostwach Europy wystartowały 52 drużyny, reprezentujące najlepsze uczelnie kształcące informatyków. Więcej informacji o sukcesie młodych Polaków można przeczytać na stronie Fundacji Rozwoju Informatyki tutaj oraz UW tutaj

(GN)

Fot: UW/Facebook

Wiele jeszcze przed nami. Mirosław Barć, nauczyciel informatyki: Musimy mieć czas na oswojenie się ze zmianami

Marek Marcin Konieczny, siódmoklasista z Chorzowa zwycięzcą Olimpiady Matematycznej Juniorów