„Rodzice przeciwko Lex Czarnek”. Apel do posłów i prezydenta ws. odrzucenia zmian w prawie oświatowym

„Choć jako rodziców wiele nas różni, to dziś łączy nas troska o dobro naszych dzieci. Apelujemy do posłów i posłanek, jak również do Prezydenta RP, by wykorzystali swoje kompetencje do zatrzymania niszczenia polskich szkół przez ministra Czarnka” – czytamy w petycji zamieszczonej na stronie Akcji Demokracja.

„Polski system edukacji jest w fatalnym stanie i mamy do niego wiele zastrzeżeń. Jednak nie wycofujemy się z tej walki. Nie zgadzamy się, by w imię skrajnie prawicowych ideałów została zaprzepaszczona przyszłość: naszych dzieci, nasza oraz polskiego społeczeństwa”- podkreślono.

Według autorów petycji lex Czarnek to szkodliwa dla szkół ustawa, która:

>> podporządkowuje nauczanie potrzebom i ideologii partii rządzącej;

>> ogranicza nasze prawo do decydowania o edukacji naszych dzieci, a zatem narusza prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z ich przekonaniami;

>> pogłębia problemy, z którymi dziś mierzą się polskie szkoły, m.in. powszechny biurokratyzm;

>> obniża jakość kształcenia przyszłych pokoleń.

Pełna treść petycji znajduje się tutaj.

Na Facebooku pojawiło się z kolei wydarzenie „lex Czarnek, rodzice kontratakują”. „Czasy są ponure. Zanosi się na to, że partia będzie chciała przyklepać LEX CZARNEK w sejmie podczas posiedzenia w dniach 8-9 lutego. Chcą kontrolować nasze szkoły, zastraszać naszych nauczycieli i dyrektorów. Wszystko to by już bez ograniczeń wtłaczać w nasze dzieci przekaz z Nowogrodzkiej” – czytamy m.in. w opisie wydarzenia.

„Mamy kilka dni, żeby dać kontrę. Wyjdźmy z naszym sprzeciwem w przestrzeń publiczną i pokażmy im, że mnóstwo nas rodziców nie zgadza się na przejęcie oświaty przez partyjnych funkcjonariuszy.  W najbliższych dniach stawcie się pod waszą szkołą najlepiej w towarzystwie innych znajomych rodziców. Naszą bronią będzie słowo pisane kredą, bądź na kartonowych transparentach. W ten sposób możemy walczyć nie powodując zniszczeń. Akcja potrwa do 19 lutego 2022 i obejmuje całą Polskę” – wskazują inicjatorzy.

Wydarzenie nawiązuje do „akcji kreda” Wolnej Szkoły. Więcej można przeczytać tutaj

(JK, GN)

Fot: Akcja Demokracja

Senat za odrzuceniem lex Czarnek w całości

Prezes ZNP: Weto ws. lex Czarnek pokazałoby, że prezydentowi leży na sercu dobro edukacji

W ramach Wolnej Szkoły ruszyła „akcja kreda”. „Niech wszyscy wiedzą, że sprzeciwiamy się wprowadzeniu >>Lex Czarnek<<”