Rodzice też apelują o przełożenie egzaminów. W sieci można się podpisać pod petycjami w tej sprawie

Jesteśmy przerażeni, zestresowani i pełni niepewności. Codziennie patrzymy, jak nasze dzieci starają się sprostać sytuacji związanej z wprowadzonym ad hoc zdalnym nauczaniem i nadążać za różnymi wytycznymi swoich nauczycieli” – czytamy m.in. w jednej z petycji rodziców do szefa MEN.

„Apelujemy o niezwłoczne ogłoszenie nowych terminów egzaminów ósmoklasisty. Prosimy o to, by nasze dzieci mogły spokojnie się do nich przygotowywać. By wiedziały, co i kiedy ich czeka” – piszą sygnatariusze petycji ws. odwołania egzaminu ósmoklasisty.

„Przecież nikt chyba nie wierzy w to, że za trzy tygodnie te egzaminy mogłyby odbyć się w szkołach. Po dotychczasowych doświadczeniach zdalnej nauki w domu nikt też chyba nie bierze na poważnie tego, że możliwe będzie przeprowadzenie tych egzaminów zdalni” – stwierdzają.

Petycję można podpisać tutaj.

W innej petycji napisano „zdrowie i życie naszych dzieci jest wartością znacznie wyższą niż przyjęta przez polityków ustawa o tym, że edukacja w szkole podstawowej ma kończyć się egzaminem”

„Brak jednoznacznej decyzji co do terminu lub odwołania egzaminów, organizowanie egzaminu próbnego przez CKE (co uprawdopodobnia przeprowadzenie tego zasadniczego) – to dla dzieci i ich rodziców, powody do dodatkowego stresu, który przecież znacznie obniża naszą odporność” – piszą rodzice.

„Narażeni na zarażenie będą również członkowie komisji egzaminacyjnych, personel szkół. No i taki egzamin to koszty, które teraz powinniśmy przeznaczyć na ochronę zdrowia i ratowanie gospodarki. Nie dywagujmy o powodach, które kierują obecnie rządem, ale po prostu zdajmy ten egzamin, przed jakim postawiło nas życie!” – czytamy.

Petycję można podpisać tutaj.

(JK, GN)

ZNP apeluje o odwołanie egzaminów

RPO pisze do MEN: Terminy egzaminu ósmoklasisty i matur są nierealne

Maturzyści piszą do premiera i ministra edukacji w sprawie egzaminów. “Dajemy 7 dni na odpowiedź”

RPD apeluje do MEN o decyzję w sprawie m.in. egzaminów