Ruszył nabór do Rady Dzieci i Młodzieży przy MEN

Ministerstwo edukacji ogłosiło nabór do piątej kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy MEN. Zgłoszenia można przesyłać do 11 września br.

– Ruszył nabór do kolejnej, piątej już kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy ministrze edukacji narodowej. Zachęcamy wszystkich uczniów, którzy ukończyli 13 lat i mają nie więcej niż 21 lat, do nadsyłania swoich kandydatur – poinformowała Anna Ostrowska, rzeczniczka MEN.

Rada działa od 2016 i jest organem pomocniczym ministra edukacji. Do jej zadań należy przedstawianie propozycji działań i przygotowywanie rozwiązań dotyczących dzieci oraz młodzieży. Rada składa się z 16 członków wybieranych po jednym z każdego województwa, a także z 16 zastępców.

W jaki sposób można zgłosić się do udziału? – Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przedstawić w nim swoją wizję działalności Rady, a następnie przesłać go wraz z wymaganym życiorysem do Ministerstwa Edukacji Narodowej – wyjaśniła rzeczniczka ministerstwa.

– Nadesłane kandydatury będą oceniane na podstawie przesłanych zgłoszeń. Szczególne znaczenie będzie miała tu aktywność kandydata, m.in. jego zaangażowanie w wolontariat, działalność społeczną oraz życie społeczności lokalnych, a także osiągane wyniki w nauce – dodała.

MEN czeka na zgłoszenia do 11 września br. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ.

Wyniki naboru zostaną opublikowane w październiku.

(PS, GN)