Ruszyła akcja społeczna skierowana do młodzieży w dobie pandemii koronawirusa: „Jesteście dla nas ważni”

Przedstawiciele Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego w partnerstwie z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, Kapitułą Orderu Uśmiechu, Międzynarodowym Stowarzyszeniem im. Janusza Korczaka i Fundacją im. Jerzego Ficowskiego.zwracają się do młodych ludzi na YouTube: „Jesteście dla nas ważni!”.

Idea akcji społecznej zrodziła się z przekonania, że obecny czas pandemii oraz jego możliwe konsekwencje w kolejnych miesiącach, to duże wyzwanie dla ludzi młodych.

– My dorośli z różnych powodów nie zawsze potrafimy wystarczająco i umiejętnie wspierać młodzież – mówi Ewa Junczyk-Ziomecka, Prezes Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego. Młodzi często uważają, że ze swoimi lękami, obciążeniami i troskami, np. o zdrowie i pracę rodziców, zostają sami. – Chcemy ich zapewnić, że nie zawsze tak jest – dodaje Junczyk-Ziomecka.

 

Uczestnicy nagrania zachęcają do rozmowy z najbliższymi, ze znajomymi ale także ze specjalnie do tego celu powołanymi instytucjami. Podają też numer telefonu 116 111, gdzie młodzi ludzie zawsze mogą liczyć na zrozumienie i rozmowę.

Dorośli reprezentujący różne środowiska odnoszą się do problemów, które dotykają młodzież w okresie pandemii. Z zapewnieniem, że „Jesteście dla nas ważni” chcą dotrzeć do jak największego grona młodzieży.

(JK, GN)

Fot: YouTube/Screen

Jak rozmawiać z uczniami o koronawirusie? CEO przygotowało materiały dla nauczycieli

UNICEF: 6 sposobów dla rodziców, jak wspierać dzieci podczas epidemii koronawirusa

PORADNIK. W cieniu koronawirusa – jak sobie radzić z emocjami wywołanymi pandemią?