Ruszyła „Klinika Matmy” czyli bezpłatne korepetycje online dla dzieci medyków. Wolontariuszami są m.in. nauczyciele

Klinika Matmy oferuje bezpłatne internetowe korepetycje z matematyki, fizyki i informatyki w czasie kwarantanny dla dzieci pracowników systemu opieki zdrowotnej, tj. pielęgniarzy, salowych, położnych, diagnostów, ratowników medycznych i lekarzy” – czytamy an stronie inicjatywy. Wolontariuszami są nauczyciele, uczniowie i absolwenci szkół średnich oraz uczelni wyższych w kraju i za granicą. Projekt spotyka się z entuzjastycznym odbiorem – w ciągu zaledwie dwóch dni do pomocy zgłosiło się już ponad 100 osób.

Jak czytamy „kolejni ochotnicy, jak i dzieci pracowników służby zdrowia, potrzebujące pomocy w nauce, mogą wziąć udział w programie, rejestrując się przez krótki formularz na stronie www.klinikamatmy.pl.”

„Pomysł zrodził się z pragnienia pomocy ludziom, którzy są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem i dbają o zdrowie Polaków. Dlatego my postanowiliśmy zadbać o wyzwania edukacyjne ich dzieci w tym stresującym czasie, gdy rodzice pracujący do późnych godzin nocnych, nie mogą się nimi opiekować” – powiedział PAP Krzysztof Daniewski, dyrektor zarządzający formy doradztwa edukacyjnego online Akademii Ivy Poland, która zainicjowała akcję.

Z inicjatywy Janka Zająca organizowana jest akcja Klinika Matmy, gorąco zapraszamy do pomocy."Szukamy chętnych uczniów…

Opublikowany przez KWIAT Staszica – Koło Wolontariatu i Aktywnej Troski w Staszicu Sobota, 28 marca 2020

Koordynatorami projektu zostali uczniowie XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie, a partnerami Warszawska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych, Katowicka OIPiP, OIPiP w Gdańsku oraz Grupa LUX MED.

(JK, GN)

We Włocławku nauczyciele zaopiekują się dziećmi personelu medycznego. Zgłosili się na ochotnika

„Kartka dla Medyka”. Akcja dla uczniów i nauczycieli zainicjowana przez Zytę Czechowską i Jolantę Majkowską