Ruszyła ostatnia tura ferii zimowych. Wypoczynek rozpoczęli m.in. uczniowie na Mazowszu

W ostatnich czterech województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i z zachodniopomorskim rozpoczęły się ferie zimowe w szkołach. Uczniowie z tych województwa odpoczywać będą do 26 lutego. W poniedziałek, po dwutygodniowej przerwie, do nauki wracają uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego, dla których ferie rozpoczęły się 28 stycznia.

W pozostałych województwach ferie zakończyły się tydzień lub dwa tygodnie temu. Dwutygodniowe ferie zimowe odbywają się w czterech terminach od 14 stycznia do 26 lutego.

Jak podało MEiN kuratorzy zatwierdzili dotąd blisko 8,8 tys. zgłoszeń zorganizowanego wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży: wyjazdów, kolonii i półkolonii. Łącznie skorzysta z nich ok. 322,4 tys. dzieci i młodzieży.

Z myślą o rodzicach Ministerstwo Edukacji Narodowej stworzyło kilka lat temu publiczną internetową bazę danych o wypoczynku dzieci i młodzieży https://wypoczynek.mein.gov.pl. Dzięki niej każdy może sprawdzić, czy organizator zgłosił turnus do kuratorium oświaty, na którego terenie ma siedzibę.

Następna przerwa w nauce w szkołach będzie – na Wielkanoc – od 6 do 11 kwietnia.

(GN)

W poniedziałek 30 stycznia ruszyła trzecia tura ferii 2023

Ferie w Mandorii z ZNP. Ciekawa propozycja na luty dla członków Związku!