Ruszyła rekrutacja uzupełniająca. Kto się nie załapał do szkoły średniej ma jeszcze szansę

Od piątku 26 lipca uczniowie w ramach drugiego etapu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych mają czas na złożenie podań do wybranych szkół. Dla części z nich czas oczekiwania na decyzję, w której szkole będą się uczyli, przedłuży się do końca wakacji.

W Warszawie listy zakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych pojawią się 19 sierpnia. – Potem będzie tura czekania na potwierdzenie chęci nauki, a 28 sierpnia będą znane listy przyjętych – poinformowała dyrektor stołecznego Biura Edukacji Joanna Gospodarczyk.

O rekrutacji w Warszawie pisaliśmy tutaj:

Stolica: Uczniowie nie chcą wracać do domu o 22.00 i wstawać o 4.00 rano

Rekrutacja rusza w piątek także m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Płocku, Łodzi, Kaliszu, Kielcach i na Podhalu. Zasady przyjmowania dokumentów są takie same jak podczas pierwszego etapu rekrutacji.

W Wielkopolsce rekrutacja uzupełniająca będzie trwała do 30 lipca. Po wszystkich weryfikacjach komisja rekrutacyjna 5 sierpnia opublikuje listę kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik. 21 sierpnia poznamy listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów.

Także we Wrocławiu wniosek o przyjęcie do wybranej placówki można złożyć do 30 lipca. 21 sierpnia poznamy tam  listy uczniów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w uzupełniającej rekrutacji. Od 21 do 29 sierpnia, kandydaci zakwalifikowani w drugiej turze rekrutacji do szkół średnich będą mieli czas na potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły.

W Krakowie szkoły, które prowadzą rekrutację uzupełniającą, wywieszą listy zakwalifikowanych kandydatów w południe 31 lipca. Do 20 sierpnia kandydaci, którzy się zakwalifikowali, będą musieli potwierdzić wolę nauki w szkole. 22 sierpnia szkolne komisje rekrutacyjne ogłoszą listy przyjętych do szkół w postępowaniu uzupełniającym.

Warto przypomnieć, że rekrutacja uzupełniająca będzie prowadzona tylko w tych szkołach, w których po ogłoszeniu list przyjętych nadal będą wolne miejsca. Kandydaci nie będą już wypełniać wniosku o przyjęcie w systemie elektronicznym, ale złożą go w formie papierowej bezpośrednio w wybranej szkole.

Do składanego podania należy dołączyć kopie: świadectwa ukończenia gimnazjum lub ośmioletniej szkoły podstawowej, zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego lub egzaminu ósmoklasisty, dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów dodatkowych.

(JK, GN)