Sanepid wydał zgodę na zdalne nauczanie w 4 szkołach powiatu limanowskiego. 30 nauczycieli na kwarantannie

Sanepid wydał pozytywną opinię w sprawie organizacji pierwszego tygodnia nowego roku szkolnego w czterech placówkach w gminie Łukowica (woj. małoposlkie). Od wtorku do czwartku uczniowie tych szkół będą uczyć się zdalnie; w tym czasie mają być znane wyniki badań 30 nauczycieli.

W ostatnich dniach potwierdzono zakażenie u nauczycielki, pracującej w czterech szkołach na terenie gminy Łukowica – w miejscowościach Świdnik, Jastrzębie, Jadamwola i Łukowica. Dyrektorzy tych placówek z gminy Łukowica wystąpili do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Limanowej z wnioskiem o możliwość zorganizowania zdalnego nauczania w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego. Sanepid wydał pozytywną opinię.

U jednej z nauczycielek pracującej w szkołach na terenie naszej gminy potwierdzono Covid -19.Dyrektorzy szkół w…

Opublikowany przez Bogdan Łuczkowski – Wójt Gminy Łukowica Piątek, 28 sierpnia 2020

 

Kwarantanną objęto grupę około 30 innych pedagogów, którzy w ostatnim czasie mieli kontakt z zakażoną nauczycielką. Od początku pandemii w powiecie limanowskim zlecono 2077 badań, które dały 470 dodatnich wyników.

Przed rozpoczęciem roku szkolnego tylko pojedyncze szkoły dostały zgodę na naukę zdalną. Są to m.in.: szkoła działająca w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach oraz szkoły specjalne w Sosnowcu i Bielsku-Białej; z kolei w Wietrzychowicach (woj. małopolskie) zajęcia rozpoczną się zdalnie z powodu wzrostu zakażeń koronowirusem w gminie i objęcia kwarantanną dyrekcji szkoły.

(JK, GN)

We Włocławku 10 nauczycieli jest na kwarantannie. Władze miasta przygotowują się do nowego roku szkolnego

W Zakopanem rok szkolny rozpocznie się jednak 1 września. Miasto wycofuje się z wcześniejszych decyzji