Sejmowa komisja edukacji. We wtorek szef MEiN ma przedstawić informację na temat wynagrodzeń w oświacie

We wtorek, 24 maja o godz. 15.30 odbędzie się posiedzenie sejmowej komisji edukacji zwołane na wniosek grupy posłów na temat wynagrodzeń w oświacie. Temat posiedzenia komisji brzmi: „Przedstawienie przez Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka informacji na temat wynagrodzeń nauczycieli i pracowników oświaty.”

W pracach komisji będzie uczestniczył wiceprezes ZG ZNP Krzysztof Baszczyński. Harmonogram prac komisji jest dostępny tutaj. Posiedzenie będzie można oglądać online na stronie Sejmu: iTV Sejm – transmisje – Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Informacja MEiN ws. płac nauczycieli to pokłosie niedawnego spotkania ZNP z przedstawicielami klubów i kół opozycyjnych w sprawie wspólnego wypracowania projektu ustawy o wzroście wynagrodzeń nauczycieli w 2022r ponad przyjęty wskaźnik wzrostu o 4,4 proc”.

Jednym z ustaleń spotkania w siedzibie ZNP było zwołanie z inicjatywy opozycji nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji edukacji poświęconego informacji ministra edukacji o wzroście wynagrodzeń w oświacie.

Przypomnijmy, że 28 kwietnia br. Sejm odrzucił poprawki Senatu do nowelizacji Karty Nauczyciela zakładające podwyżkę nauczycielskich wynagrodzeń o 20 proc. od 1 maja 2022 r. Zgodnie z kluczową poprawką – wprowadzoną z inicjatywy ZNP – nauczyciele mieli otrzymać nie 4,4 proc., ale 20 proc. podwyżki od 1 maja 2022 r. Niestety, większość sejmowa była przeciw.

(GN)

ZNP zaprosił opozycję by porozmawiać o płacach nauczycieli. „Czekamy na podwyżkę, a nie jałmużnę ze strony rządu”

Posłowie PiS odrzucili 20-procentowe podwyżki dla nauczycieli. “Degradujecie zawód nauczyciela”

Prezydent podpisał nowelizację Karty Nauczyciela – wynagrodzenia wyższe o 4,4 proc.