Sławomir Broniarz odpowiada na list ministra rolnictwa: „Tak obfitej korespondencji z ZNP nie prowadzi nawet ministerstwo edukacji”

„Zapewniam Pana Ministra, że jako nauczyciele doceniamy ciężką pracę rolników i uczymy szacunku do wszystkich ludzi niezależnie od wieku, płci, statusu materialnego czy rodzaju wykonywanej pracy” – czytamy w odpowiedzi prezesa ZNP Sławomira Broniarza na list otwarty ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

W swoim liście otwartym Ardanowski przeprosił nauczycieli za to ze wysłał ich na truskawki, ale zawarł w nim także przytyki pod adresem prezesa ZNP. Długo nie musiał czekać na odpowiedź.

Minister Ardanowski przeprosił nauczycieli za to, że wysłał ich na truskawki. Ale nie poczuwa się do winy i atakuje prezesa ZNP

„Wznowienie zajęć w sytuacji, kiedy epidemia wciąż trwa, budzi ogromny niepokój zarówno wśród pracowników oświaty, jak i rodziców. Tym bardziej, że organy prowadzące placówki oświatowe sygnalizują, że nie otrzymują wystarczającej pomocy ze strony rządu i te, które na to stać, same finansują testy na obecność koronawirusa” – czytamy w odpowiedzi prezesa ZNP.

„Dlatego też Pana wypowiedź, z której wynikało, że nauczyciele mogą mieć dostęp do testów na obecność koronawirusa, jeśli zatrudnią się przy zbiorach, wywołała takie oburzenie w środowisku nauczycielskim. Mam nadzieję, rozumie Pan niestosowność słów skierowanych do nauczycieli” – napisał S. Broniarz.

Prezes ZNP wyraził przy okazji zdumienie, że sześć akapitów poprzedzających przeprosiny Ardanowskiego, na które czekało środowisko nauczycieli, dotyczy w dużej mierze jego samego.

„Przyznam, że tak obfitej korespondencji z ZNP nie prowadzi nawet ministerstwo edukacji i to w sprawach merytorycznych” – podkreślił Sławomir Broniarz. „Jestem zdumiony, że poświęcił Pan aż tyle miejsca mojej osobie. Wolałbym, abyśmy skupili się na meritum, na tym co najważniejsze: rozmawiajmy o bezpieczeństwie Polaków, ale nie używając argumentów ad personam i języka polityki” – dodał.

Całą  odpowiedź można przeczytać tutaj.

(JK, GN)

Premier wyraził ubolewanie z powodu wypowiedzi Ardanowskiego

ZNP oczekuje, że minister Ardanowski przeprosi nauczycieli. „Takie pogardliwe wypowiedzi podważają prestiż zawodu”