Sondaż: Blisko połowa ankietowanych za powrotem uczniów do szkół od września

47,3 proc. respondentów w sondażu, przeprowadzonym przez agencję badań SW Research dla „Rzeczpospolitej”, opowiedziało się za powrotem od września uczniów do szkół. Za nauczaniem zdalnym opowiada się co trzeci ankietowany.

W sondażu, przeprowadzonym przez SW Research dla „Rzeczpospolitej”, za powrotem uczniów do szkół od 1 września opowiedziało się 47,3 proc. ankietowanych. O tym, że lekcje nadal powinny odbywać się zdalnie, tak jak przez ostatnie miesiące poprzedniego roku szkolnego, przekonanych jest 30,5 proc. respondentów. 22 proc. ankietowanych nie ma zdania w tej kwestii – mówi Wiktoria Maruszczak, Senior Project Manager w SW Research, dodając, że „nie ma istotnych różnic pomiędzy kobietami a mężczyznami, którzy uważają, że uczniowie powinni wrócić do szkół”.

– Za powrotem uczniów do szkół są częściej osoby pomiędzy 25 a 34 rokiem życia (54 proc.), badani z wykształceniem podstawowym lub gimnazjalnym (52 proc.), zarabiający od 1001-2000 zł (54 proc.) oraz mieszkańcy w miast od 200 do 499 tys. mieszkańców (56 proc.) – dodaje Wiktoria Maruszczak.

Sondaż został przeprowadzony we wtorek i środę (27 i 28 lipca), a więc jeszcze przed trzema największymi od początku epidemii dobowymi wzrostami liczby osób zakażonych. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy.

Źródło: rp.pl

Minister zdrowia: 2 września powrót nauki do szkół, ale czeka nas „regionalizacja obostrzeń”

Grupa rodziców zarejestrowała protest przed MEN. 22 sierpnia chcą pikietować przeciw zdalnej edukacji