Sondaż. Od czego rząd powinien zacząć luzowanie obostrzeń? Powrót uczniów do szkół priorytetem dla badanych

Najpierw rząd powinien zdecydować o powrocie do szkół dzieci z klas IV – VIII – wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazeta Prawnej”, w którym ankietowani byli pytani o to, jak powinna wyglądać kolejność znoszenia obostrzeń antyepidemicznych.

W najnowszym sondażu United Surveys dla RMF FM i “Dziennika Gazety Prawnej” respondentów zapytano o to, co ich zdaniem powinno być otwierane w pierwszej kolejności, gdy rząd będzie znosił obostrzenia antyepidemiczne. Najwięcej ankietowanych, bo 30,3 proc. odpowiedziało, że najpierw rządzący powinni zdecydować o powrocie do szkół dzieci z klas IV – VIII.

Drugą najpopularniejszą odpowiedzią było otwarcie restauracji i barów. 26,1 proc. Polaków biorących udział w sondażu chciałoby, aby w pierwszej kolejności rząd pozwolił na jedzenie i picie wewnątrz lokali gastronomicznych.

Trzecią i ostatnią odpowiedzią, którą wybrało więcej niż 10 proc. ankietowanych jest powrót do szkół średnich młodzieży. 13,1 proc. respondentów wybrało tę opcję. Co ciekawe, tylko 15 proc. osób w wieku 18-29 lat uważa, że powrót do nauki stacjonarnej w szkołach średnich powinien zostać ogłoszony w pierwszej kolejności.

Na kolejnych miejscach uplasowało się otwarcie hoteli (7,6 proc.), otwarcie galerii handlowych (6,1 proc.), otwarcie siłowni i klubów fitness (4,9 proc.), otwarcie kin i teatrów (3,1 proc.), zniesienie ograniczeń w sklepach (2,2 proc.) i zniesienie ograniczeń w kościołach (1,1 proc.). 1,6 proc. wskazało, że w pierwszej kolejności powinny zostać otarte “inne” branże, a 4 proc. badanych nie miało zdania w tej sprawie.

Sondaż został przeprowadzony 22 stycznia metodą CATI, próba: 1000 osób

(JK, GN)

Źródło: rmf24.pl

Minister Zdrowia: Absolutnie nie rekomenduję dalszego otwierania szkół

Najnowszy sondaż. Ankietowani pozytywnie oceniają powrót najmłodszych dzieci do szkół