Sondaż. Skumulowanie ferii w jednym terminie dla wszystkich województw dzieli Polaków. „Decyzja ostateczna”

Ponad połowie ankietowanych w sondażu United Survey dla RMF FM i “Dziennika Gazety Prawnej” nie podoba się decyzja rządu o skumulowaniu ferii zimowych w jednym terminie. Premier Morawiecki podkreśla, że decyzja jest nieodwołalna.

Badani odpowiedzieli na pytanie, jak oceniają pomysł o organizacji ferii zimowych w jednym terminie. 28,9 proc. odpowiedziało “zdecydowanie źle”, a 22,1 proc. – “raczej źle”. Oznacza to, że złe zdanie na temat rządowej decyzji ma łącznie 51 proc. respondentów.

Odpowiedź “zdecydowanie dobrze” wybrało 16,4 proc. badanych, a 22,2 proc. stwierdziło, że ocenia kumulację ferii “raczej dobrze”. 10,4 proc. badanych nie miało zdania na ten temat.

Sondaż został przeprowadzony metodą CATI (wywiad telefoniczny wspomagano komputerowo) w dniach 27 i 28 listopada na próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski.

Premier Morawiecki pytany na Facebooku o termin ferii zimowych podkreślił, że „decyzja jest  nieodwołalna ponieważ spodziewamy się tego, że w czasie świąt nastąpi, mimo naszych apeli, większy ruch, większa mobilność, więcej kontaktów społecznych”

Pod koniec listopada w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie ministra edukacji i nauki, zgodnie z którym w tym roku szkolnym ferie zimowe w całej Polsce będą trwały od 4 do 17 stycznia.

(JK, GN)

Minister podpisał rozporządzenie. Nowy termin zimowych ferii już na papierze

Premier Morawiecki o terminie powrotu do szkół: „Być może trzeba będzie z tym poczekać”