Superbelfrzy RP i Nauczyciele Roku apelują do szefa MEN o przełożenie lub odwołanie egzaminów

Nauczyciele ze społeczności Superbelfrzy RP oraz Nauczyciele Roku zwrócili się do ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego o jak najszybsze podjęcie decyzji dotyczącej odwołania lub przełożenia terminów egzaminów dla ósmoklasistów, egzaminów maturalnych oraz egzaminów zawodowych. Filmik ze swoim apelem zamieścili w mediach społecznościowych i na kanale YouTube.

– W obecnej bezprecedensowej sytuacji, w której szczególnie ważny jest dobrostan psychiczny uczniów trzeba zrobić wszystko żeby obniżyć ich poziom stresu, który długofalowo wpływa także na obniżenie odporności organizmu – podkreślają nauczyciele.

Wspólny apel społeczności Superbelfrzy RP oraz Nauczycieli Roku do Ministra Edukacji Narodowej z poparciem dla uczniów klas 8 i tegorocznych maturzystów.Prosimy, udostępniajcie, niech to dojdzie do wszystkich, którym leży na sercu dobro dzieci i młodzieży.

Opublikowany przez Superbelfrzy Poniedziałek, 6 kwietnia 2020

 

– Apelujemy o to aby decyzja dotycząca egzaminów dotarła do uczniów jak najszybciej, jeszcze przed świętami Wielkiej Nocy. Abyśmy wszyscy jako społeczeństwo mogli się skupić na walce z koronawirusem. W swoim apelu dołączamy do petycji ponad 40 tys. polskich maturzystów, których głos nie może zostać nieusłyszany – argumentują twórcy apelu do szefa MEN.

Apel wygłosili Marta Florkiewicz-Borkowska, Nauczyciel Roku 2017; Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018; Marcin Zaród, Nauczyciel Roku 2013; oraz inni Superbelfrzy RP: Jan Jackowicz-Korczyński, Elżbieta Wydra, Tomasz Ordza (finalista Konkursu Nauczyciel Roku 2019) i Anna Skiendziel.

(JK, GN)

Maturzyści piszą do premiera i ministra edukacji w sprawie egzaminów. “Dajemy 7 dni na odpowiedź”

“Bądźmy dla siebie dobrzy”. “Nadzieja nie umiera nigdy”. Nauczyciele Roku nagrali piękny film z ważnym przesłaniem