Superebelfrzy RP: Nagle wszyscy zrozumieli, że warto uczyć ze wspomaganiem e-narzędzi XXI wieku – a nie mówiliśmy?!

„Jako Superbelfrzy od 2011 roku pisaliśmy na blogu, trąbiliśmy na fanpejdżu,  a przede wszystkim konferencjach Inspir@cje a potem Inspir@cje Wczesnoszkolne, że edukacja w drugiej dekadzie XXI wieku MUSI biegle korzystać z e-narzędzi!” – czytamy na stronie Superbelfrów RP, którzy ze zdumieniem odkryli, że w Polskiej edukacji nastąpiła erupcja przyczajonych dotąd edukatorów on-line i „fahofcóf” od zdalnego nauczania.

„Co ciekawe, jak zwykle w naszej pogmatwanej rzeczywistości, największymi specami od nauczania z wykorzystaniem mediów stali się ci, którzy z nauczaniem mają niewiele wspólnego. Dostaliśmy więc przecudnej urody programy TVP –  pozbawione merytorycznej weryfikacji gnioty, których poziom realizacji i wykorzystywanych metod zaiste przekonał całe rzesze oglądaczy, że z edukacją naprawdę jest źle” – napisał m.in. Jacek Ścibor.

Ojciec Założyciel, nasz OjDyr Jacek Ścibor, zajął głos odnośnie obecnej sytuacji, w której się znaleźliśmy. Lektura na…

Opublikowany przez Superbelfrzy Piątek, 17 kwietnia 2020

 

„(…) Jednocześnie najlepsi w Polsce nauczyciele gwarantujący jakość przekazu dwoili się i troili na swoich blogach, forach, webinarach i w grupach fejsbukowych udzielając wsparcia dziesiątkom tysięcy koleżanek i kolegów rzuconych na głęboką wodę przez tradycyjnie nieroztropne komunikaty MENistra” – czytamy w tekście, który przypomina o działaniach Superbelfrów na rzecz cyfryzacji polskiej szkoły. Nie tych od ogłoszenia pandemii, ale prowadzonych od lat.

(JK, GN)

Superbelfrzy RP i Nauczyciele Roku apelują do szefa MEN o przełożenie lub odwołanie egzaminów

“Bądźmy dla siebie dobrzy”. “Nadzieja nie umiera nigdy”. Nauczyciele Roku nagrali piękny film z ważnym przesłaniem