Tak szkoły radzą sobie z tzw. podwójnym rocznikiem. Liceum w Krakowie zamierza wynająć… mieszkanie

Szkoły radzą sobie z podwójnym rocznikiem na różne sposoby. Adaptują dla uczniów stołówki, korytarze, gabinety dyrektorów, ale krok dalej poszło prestiżowe liceum nr II w Krakowie, które z powodu problemów lokalowych zamierza wynająć mieszkanie nieopodal placówki. O pomyśle napisał „Super Express”.

Wszystko z powodu podwójnego rocznika: zamiast ośmiu klas, szkoła zorganizowała szesnaście.

„II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie poszukuje do wynajęcia lokum w Krakowie na ul. Sobieskiego lub najbliższej okolicy z przeznaczeniem na sale lekcyjne w okresie 1.09.2019 – 30.04.2020. Kontakt: [email protected]” – ogłoszenie takiej treści pojawiło się na oficjalnej stronie internetowej tej prestiżowej placówki. 

Według ustaleń „SE”, w szkole będzie brakować miejsca dla „podwójnego rocznika”, który zacznie naukę w roku szkolnym 2019/2020. W zeszłym roku w II LO utworzono 8 klas pierwszych, dla 208 uczniów. Z kolei w tym roku w szkole zostanie utworzonych aż 16 klas (416 miejsc).

Gdy „SE” zaczął się interesować sprawą ogłoszenie zniknęło ze strony liceum. Dziennikarzom nie udało się także uzyskać komentarza od dyrekcji placówki. Także „Głos” próbował skontaktować się z dyrektorem liceum, ale w sekretariacie powiedziano nam, że na razie jest to niemożliwe.

Niedawno pisaliśmy o problemach lokalowych w warszawskim Cervantesie, który na potrzeby uczniów adoptuje stołówkę.

Lekcje w stołówce. Podwójny rocznik w warszawskim “Cervantesie”

Według nieoficjalnych informacji „SE” w wynajmowanym mieszkaniu w Krakowie mieliby się uczyć maturzyści, którzy skończyli 18 lat.

II Liceum Ogólnokształcące to znana w Krakowie placówka. Szkołę na Sobieskiego ukończyli m.in.: Prezydent RP Andrzej Duda, Jerzy Turowicz, Marcin Wrona, Maciej Stuhr, Dorota Segda, Władysław Kosiniak-Kamysz i Grzegorz Miecugow.

Źródło: Se.pl

(JK, GN)